Sisukord
Kultuur
Postimees
24.03.2017
Eesti Nestori tagasivalimisel oli rekordarv protestisedeleid (1) Kurja sõnaga tsiklisõitjate vastu Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Patune Pool niidab hoo pealt kuulsust Horoskoop Pool Pärnumaa omavalitsusjuhtidest sai palgalisa Maavalitsused soovivad enda likvideerimist aasta võrra edasi lükata (1) President kutsus Martin Helmet korrale (2) Audru poldril peatuvad tuhanded haned ja pardid Rahapesu võttis ameti ka Rasmannilt (4) Majandus Šveitsi firma lubab maailma nobedaimat elektriautot Välismajanduse lühid Nordica hakkab SASi heaks lendama Eesti majanduse lühiuudised Baltika astus oma äriga Ida-Euroopast välja Moetööstus muudab ärimudelit Välismaa Valgevene ideaalmaastikul: soovime kõigile nii head elu Berliin tahab rehabiliteerida homoseksuaalsuse eest karistatud Välismaa lühiuudised 24.03.2017 London leinas rünnakuohvreid (1) Arvamus Neeme Korv: Isamaa 0,2 (5) Lugeja kiri: eakad, selg sirgeks! Postimees 1994. aastal: politseiameti endine direktor pole jäägrite peksmises osalenud, kinnitab siseministeerium Juhtkiri: rahva teenrid ja nende palk Imbi Paju: stalinlik võitlev humanism välistas kaastunde küüditatute vastu (13) Erik Salumäe, Lembit Peterson: paavst, Euroopa Liit ja Maarjamaa (3) Andrus Karnau: parlament ja tema häbi (1) Kultuur In Memoriam LEMBIT ULFSAK – 4. juuli 1947 – 22. märts 2017 Lemps Draama mitte päris sinu peas Kohvijoomine ei lõppe kunagi Sport Spordi lühiuudised Kõrgesse mängu sekkuv Kotsar: esiti rollimängija, ideaalis korralik punktitooja Põletavad küsimused Eesti jalgpallikoondise tähtsa valikmängu eel Ühe viske mäng jättis Eesti klubid finaalist välja AK Draama mitte päris sinu peas Tartu Motoexotikal jätkub masinaid isegi lae alla Raadi vanal sõjalennuväljal hakkab laiuma suur päikesepark (1) Priit Pullerits: meie suusatamise päästja leitud Millal passilauas järjekord on – see on täiesti ettearvamatu Saatuslik maalapp ei lase Jõgevale hotelli ehitada (1) Keha väljendab erootikat ja vägivalda Plats puhtaks: vana taksopargi viimased päevad on käes (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Draama mitte päris sinu peas

2 min lugemist
Punapäine naise (Liina Tennosaar)Gurmeeteatri gastronoomilises ilus FOTO: Laura Arum-Lääts

Ma ei suuda Gurmeeteatri «Patuste õhtusöögist» rääkides mööda minna hiljutisest etendusest, millel on kõigest kahe kirjatähe võrra erinev pealkiri, analoogne baaskontseptsioon, aga millest eriti paljud ei ole midagi kuulnud.

Tellijale

Ka ei ole selle lavastaja kuigi tuntud, ehkki mõni osalev näitleja seda kahtlemata on. Nimelt koreograaf Veronika Vallimäe Kanuti Gildi saalis ning Kopli restoranis etendunud «Patusest õhtusöögist», mille puhul on piirid õhtusöögilaua taga toimuva ning külaliste peas aset leidva draama vahel tõesti subtiilsed. Ning mille jaoks tehtav ettevalmistöö ka iga üksiku publiku liikme kohta taustainfot kogudes on muljetavaldav.

Gurmeeteatri «Patuste õhtusööki» reklaamitakse kui interaktiivset põnevuskomöödiat, kus publikul on võimalik etenduse käiku mõjutada. Siiski võib publik olla rahulik: piirid vaatajate ning näitlejate vahel on kindlalt paigas ja kedagi osalema ei sunnita. Õhtusöögi käigud vahelduvad «numbritega» laval. Koos piletid ostnud inimesed paigutatakse samasse lauda – erinevalt Veronika Vallimäe õhtusöögist ei ole seltskondade komplekteerimine etenduse osa. Kuigi ka selles struktuuris on omamoodi augukohti ning ma pole kindel, mis juhtub, kui «Patuste õhtusöögi» külaliseks satub mõni vastavas tujus, oma ameti poolest esinema harjunud inimene.

23.03.2017 25.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto