Sisukord
Kultuur
Postimees
24.03.2017
Eesti Nestori tagasivalimisel oli rekordarv protestisedeleid (1) Kurja sõnaga tsiklisõitjate vastu Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Patune Pool niidab hoo pealt kuulsust Horoskoop Pool Pärnumaa omavalitsusjuhtidest sai palgalisa Maavalitsused soovivad enda likvideerimist aasta võrra edasi lükata (1) President kutsus Martin Helmet korrale (2) Audru poldril peatuvad tuhanded haned ja pardid Rahapesu võttis ameti ka Rasmannilt (4) Majandus Šveitsi firma lubab maailma nobedaimat elektriautot Välismajanduse lühid Nordica hakkab SASi heaks lendama Eesti majanduse lühiuudised Baltika astus oma äriga Ida-Euroopast välja Moetööstus muudab ärimudelit Välismaa Valgevene ideaalmaastikul: soovime kõigile nii head elu Berliin tahab rehabiliteerida homoseksuaalsuse eest karistatud Välismaa lühiuudised 24.03.2017 London leinas rünnakuohvreid (1) Arvamus Neeme Korv: Isamaa 0,2 (5) Lugeja kiri: eakad, selg sirgeks! Postimees 1994. aastal: politseiameti endine direktor pole jäägrite peksmises osalenud, kinnitab siseministeerium Juhtkiri: rahva teenrid ja nende palk Imbi Paju: stalinlik võitlev humanism välistas kaastunde küüditatute vastu (13) Erik Salumäe, Lembit Peterson: paavst, Euroopa Liit ja Maarjamaa (3) Andrus Karnau: parlament ja tema häbi (1) Kultuur In Memoriam LEMBIT ULFSAK – 4. juuli 1947 – 22. märts 2017 Lemps Draama mitte päris sinu peas Kohvijoomine ei lõppe kunagi Sport Spordi lühiuudised Kõrgesse mängu sekkuv Kotsar: esiti rollimängija, ideaalis korralik punktitooja Põletavad küsimused Eesti jalgpallikoondise tähtsa valikmängu eel Ühe viske mäng jättis Eesti klubid finaalist välja AK Draama mitte päris sinu peas Tartu Motoexotikal jätkub masinaid isegi lae alla Raadi vanal sõjalennuväljal hakkab laiuma suur päikesepark (1) Priit Pullerits: meie suusatamise päästja leitud Millal passilauas järjekord on – see on täiesti ettearvamatu Saatuslik maalapp ei lase Jõgevale hotelli ehitada (1) Keha väljendab erootikat ja vägivalda Plats puhtaks: vana taksopargi viimased päevad on käes (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kohvijoomine ei lõppe kunagi

4 min lugemist
Lõputu kohvijoomine Draamateatris.Uustulnuk (Jaan Rekkor) ja Stammgast (Lembit Ulfsak). FOTO: Teet Malsroos

«Elu on väga pikk.» Need T. S. Elioti sõnad kõlavad Tracy Lettsi «Augustikuu» lavastuse alguses Eesti Draamateatris. Nii ütles Lembit Ulfsaki mängitud Beverly Weston, kes oli otsustanud lõplikult lahkuda. Tema vaikne, nähtamatu kohalolek andis oma, tajutava alatooni kogu järgnevale etendusele, mitmetunnisele kirgede ja konfliktide draamale. Oli kogu aeg tunne, nagu võiks ta veel tagasi tulla.

Tellijale

Kui mõelda sellele, kes Ulfsak teatrinäitlejana oli, siis vaikne, kuid tunnetatav kohalolek on see, mis meenub esimesena. Ta oli alati siin, tema olemine Draamateatris oli iseenesestmõistetav. Ulfsaki unikaalne hääl on paljudel tänini kõrvus. Ligi poole sajandi pikkuse teatritee ammendavaks ülevaateks on vaja põhjalikku monograafiat. Ühe artikli piires saab edasi anda vaid subjektiivsevõitu mälukillud.

Ometi oli Ulfsak nende hulgas, kes tuli teatrisse uuenduse lainel, legendaarse «Suitsu-õhtu» osalejana. Luulekava «Ühte laulu tahaks laulda» 1969. aastal on üks Eesti teatri suurtest legendidest, mis kuulutas uut algust, värske õhu vajadust ja tulekut. Teatri- ja Muusikamuuseumi virtuaalnäituse «Eesti teatri aastad» teatriuuenduse osast võibki lugeda Lembit Ulfsaki meenutust: «Esmakordselt nägin sellist eksalteeritud kaasaelamist, sellist hingede ärategemist, mida see etendus suutis. Mäletan mingeid poolsegaseid naisi, kes tulid nutetud nägudega, ise värisedes, kätt suruma. Mäletan üht plikat, kes jooksis pärast etenduse lõppu meie juurde ja karjus, et nüüd tuleks tulistama hakata – laskma… Ta oli nagu hüpnoosi all, ära tehtud.»

23.03.2017 25.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto