Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1937. aastal: õpetajad peavad palka ebaõiglaseks

1 min lugemist
Pildil tahvel. Illustreeriv foto. FOTO: Sille Annuk

Kolmapäeval esitati Õpetajate Koja poolt riigivanemale, haridusministrile ja majandusministrile pikem märgukiri õpetajate palkade asjus.

Nagu selgub majandusministri seletuskirjast riigi uue eelarve juurde, on riigiteenijate palka, võrreldes 1930./31. aastaga keskmiselt tõstetud 5,1 protsenti, kusjuures riigiteenijate palk ulatub keskmiselt 93,8 kroonile. Kui siia juurde arvestada korteri, varustuse ja laste abirahad, siis on palga tõus 9,6 protsenti. Kui aga võrrelda õpetajate palkasid, kes moodustavad umbes 1/5 riigilt palkasaajate koguarvust, siis ei ole nende palgad tegelikult tõusnud, vaid koguni vastupidi – võrreldes 1930./31. a. ja 1937./38. eelarve aastat, ilmneb keskmiselt langus 15 prots.

Selgub, et riigiteenijate palgatõusu on teostatud osaliselt õpetajate palkade arvel ja et õpetajate palgaolud on viimase 7 a jooksul halvenenud, võrreldes teiste riigilt palkasaajate omaga, keskmiselt 20-25 protsenti.

Nende andmetega arvestades Õpetajate Koja juhatus palub, et sarnane ebaõiglane vahekord riigiteenijate ja õpetajate suhtes kaotataks ja õpetajate palka samal määral parandataks. 25.03.1937

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto