Sisukord
Tehnika
Tänane leht
01.04.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Tagakülg EKRE saadik küsis kuluhüvitise eest nõu erakonna aseesimehelt 1.04 Postimehe sisukord 1 Sevastopoli võitleja (2) Tallinnas tahab õppekeele erandit kolm kooli Kindral Einseln saadeti viimsele teekonnale Tsahkna ei taha PPA lennukulusid kaitse-eelarvest katta Eesti lühiuudised 1.04 Postimehe sisukord 2 Palju õnne Jääkaru või porikaru? Pagulaste purunenud muinasjutt (13) Lennukas roheline (1) Välismaa Indoneesia tüdrukud peavad läbi tegema sandistava siirderiituse Saksa populiste lõhestavad sisekriis ja sulav toetus (4) Välismaa lühiuudised 01.04. Libauudiseid laiast ilmast Proua Brexit Arvamus EKI keelekool: kiri võib ka luisata (1) Ene Pajula veste: mammi ei näe punasel värvil mingit süüd (3) Edasi 1975. aastal: nädal lõppes, teine algas Kalev Vilgats: Valter Ojakääru pärand Pärnusse? Aimar Altosaar: vananemisrõõm – taevatrepil seisma ei jääda (1) Mihkel Mutt: tõde on järel veel küllalt (12) Juhtkiri: ahneimad ahnemate hulgast (5) Eesti korvpalli valge laev Sevastopoli võitleja (2) Proua Brexit Lennukas roheline (1) Kultuur Filmiarvustus: helesinised amatsoonid ja kiilakas kurjam Kontserdipromootor Eva Palm: See on ikka päris hull bisnis! Tume ja värske Aja auk. Trummar saab kurjaks Sport Võit tõstis Levadia liidriks Eesti korvpalli valge laev Kellele on vaja paarismängu? Mart Seim on EMi eel uudses olukorras Rennisõidu treener: tipptaseme saavutamine on Kelly puhul tundide küsimus AK Maimu Berg kohtub Hitleriga Mihkel Mutt: tõde on järel veel küllalt (12) Vladimir Sazonov: Saddam Hussein oli Islamiriigi ämmaemand (11) Peeter Langovitsi tagasivaade: punk, Parrik ja kodutud koerad Mis elu see on?! Aimar Altosaar: vananemisrõõm – taevatrepil seisma ei jääda (1) Merilin Piipuu: Muuseum võib muuta sinu elu (1) Enn Vetemaa seni ilmumata intervjuus: kõik ajad on koledad ainult eemalt vaadates Martin Zobel: globaalmuutustest ja elurikkusest. Maa loodus hakkab väsima Vikerkaar loeb. Moralistlikud mõtted Tume ja värske Kontserdipromootor Eva Palm: See on ikka päris hull bisnis! Aja auk. Trummar saab kurjaks Eesti kultuuri täheatlas: eestlaste arhetüübid Andres ja Pearu Arter Trennis sensei Põllu ehk härra Karatega Kuhu minna Horoskoop Filmiarvustus: helesinised amatsoonid ja kiilakas kurjam Männiste Perebänd läheb esimesele suvetuurile Sõiduproov. BMW 5. seeria: Igaüks unistab «viiesest» (2) Kuidas kodustada pilve? Naljakad prillid on moes Steuermann Kristjan Järvi päästab klassikalist muusikat karidest Justin Petrone: täiskasvanute murdeiga Hingesugulane rebasega (2) Pärnu restoranid ärkavad talveunest Kiikhobu on jälle lastetoas Vanast spordist tüdinud? Siin teile midagi uut! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas kodustada pilve?

4 min lugemist
FOTO: Tootjate fotod

Kui andmed on «pilves», kus nad siis on? Veel üsna hiljuti räägiti pilveteenusest kui andmehoiu lahendusest, mis päästab … kui mitte maailma, siis igaveseks andmevarundamise muredest. Nii pole siiski läinud. Pilveteenus on endiselt liiga kallis ja liiga kitsas. Just seetõttu otsivad paljud kohta, kuhu varundada oma andmed, et neile pääseks üle võrgu ligi nii elutoast kui ka teisest maailma otsast.

Tellijale Tellijale

Andmete varundamise vajadusest on räägitud söögi alla ja söögi peale, vaevalt leidub mõnda kodanikku, kes sellest kuulnud poleks või selle vajadusest aru ei saaks. Oluliste ja taastamatute andmete kadu on suur kahju kas rahalises või emotsionaalses mõttes. Paljud andmeid turvavad võtted (RAID dubleeritud ketaste süsteem, mis elab üle ka ühe kõvaketta surma jm) ei paku aga kaitset inimliku kurikaela vastu – sama kiirelt kui ühel kettal, pakib krüptoviirus teie väärtusliku digitaalse vara kokku ka kahel või enamal kettal ja küsib ikkagi lunaraha. Isegi seda makstes pole andmete tagasisaamine garanteeritud.

Üheks andmete turvalise säilitamise meetodiks on saanud nn pilvevarundus, kus kasutaja saab kas tasuta või rendib kuu või aastatasu eest salvestusruumi teenusepakkuja serverites «kusagil internetiavaruses» ehk «pilves». Teadupärast tasuta lõunaid aga ei ole ja pakutav tasuta maht on tavaliselt mõne gigabaidi suurune (suurim on see MEGA-nimelisel ettevõtmisel – 50 GB). Sellest piisaks oma oluliste dokumentide hoidmiseks, kuid modernne digitaalne multimeedia nõuab oluliselt suuremaid mahtusid. Tasulised mahud algavad paarist dollarist kuus, kuid need mahud on ikka pisikesed. Terabaidi ja enama eest tuleb maksta aga 10 või enam dollarit kuus, mis teeb aastas 120 või rohkem dollarit. Vaadates aga andmemahutite hindu, näeme, et 3,5-tollise tavalise kõvaketta saab juba hinnaga alla 50 euro, välise 2,5-tollise ketta alates 55 eurost. 120 euro eest saame soetada juba 2–3 TB suuruse kõvaketta.

31.03.2017 03.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto