Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.03.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jõhvi lähedal hukkus kümneaastane tüdruk Kaamel pritsib tatti – järelikult on kevad! Millised maakonnad valimisringkonnaks kokku, millised lahku? Reinsalu otsekaebuste plaani ei kinnitatud Lätist napsu toojad ostivad kliente sotsiaalmeedias Kuus saadikut kasutasid ära kogu kuluhüvitsise Eesti lühiuudised 25.03 EELK peapiiskop Urmas Viilma: kas tehisintelligentsile saab anda jumalikku hingust? (11) Palts: suhtusime uutesse tulijatesse üleolevalt (3) Majandus Millist järelvaatamise teenust kasutada? (2) Välismaa Mulluse terrori ohvrid kritiseerivad Belgia võime Välismaa lühiuudised 25.03 Napsusõbrast ründaja motiivid pole selgunud Antwerpenlased pääsesid ehmatusega EL tähistab sümboolse leppe sünnipäeva Arvamus EKI keelekool: kastist välja Peeter Langovitsi tagasivaade: nii saabus viisavabadus Soomega Postimees 1937. aastal: õpetajad peavad palka ebaõiglaseks Juhtkiri: Euroopa kui kodu, mis väärib hoidmist (1) Tallinna prügine Klondike (1) Ebaloogiline Rehe-peks (3) Kustunud leek (2) Muheda mehe õnnetund Viivi Luik: inimene töötab, vaid nii saab ta olla vaba (6) Jelena Skulskaja: üksmeelselt Macbethi poolt Sigrid Kõiv: kohalikud kombed (1) Kultuur Veider, ilus ja vanaaegne Mudlum Rein Põdra retro- ja introspektiivsed retked Klaasinoaga klassik Meie ajuvaba aju (2) Aja auk. Kaosetund vaimude tänaval Nädala plaat. Maria Fausti kaks nägu Sport Spordi lühiuudised Tagasihoidlik Eesti vs. mängu finaaliks tituleerinud Küpros Tühjaks jäetud vormelitroon ootab pärijat Sildaru on MMiks valmis, kuid kus on konkurendid? Ojametsa edu hind: Facebooki konto ja blond pea Eesti jalgpallikoondis maailma viimases pooleks jagatud pealinnas Tarbija Veebruaris vähenes Eestis mobiiltelefonide müük Lätist napsu toojad ostivad kliente sotsiaalmeedias AK Eesti kultuuri täheatlas: entsüklopeedia – kultuuri küpsustunnistus Veider, ilus ja vanaaegne Mudlum Kas kujund tõstab või langetab? Rein Põdra retro- ja introspektiivsed retked Karl Pajusalu: murded näitavad keele elujõudu Meie ajuvaba aju (2) Klaasinoaga klassik Aja auk. Kaosetund vaimude tänaval Eestile autonoomiat nõudnud meeleavalduse esireas sammus noor abielupaar (3) Eesti riigikaitse taastamine – esimesed sammud (5) Lauri Vahtre: inimesest teeb inimese hea ja kurja eristamine (8) Nädala plaat. Maria Fausti kaks nägu Arter Ira Lember: kui on vabadus, pole muul suurt tähtsust (1) Horoskoop Mida Trump sööb? TFW: Neli vingemat kollektsiooni lähivaates. Mida mõtlevad moeloojad ise? Unusta blond ja brünett - moejuuksed on sinised! Selg sirgeks harjavarrega (1) Ulmetriller «Elu»: naaber Marsilt tuli külla Sõiduproov. Honda Civic: Võidab sport. Mitu korda järjest Kuidas tüdrukutest saavad superkangelased? Tänavuse Eurovisiooni staarid ja tulijad Tulevikuautod ja pöörased tuuningud Genfi autonäituselt Kaja Kallas: haigus tuleb hobusega, läheb härgadega Köögis särtsub roheline Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaamel pritsib tatti – järelikult on kevad!

1 min lugemist
Isakaamel Said püüab daamide tähelepanu. FOTO: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Kui kaameliaedikule vastutuult läheneda, kanduvad juba kaugelt ninna armuaroomid. Mokad valges vahus, patseerib  aedikus uhkelt tõstetud peaga isakaamel Said ning lajatab plaksudes iseendale sabaga vastu selga – maailm ja emakaamelid peavad teadma, et nende ees on väärt isane, kelle võludele vastu seista ei tasu. Emased jälgivad isase ponnistusi vaid kaamelile omase väärikuse ja vaoshoitusega.

Taevalaotusest kostab haneparvede kaagatusi. Öösiti veel õrnas jääs olevad veelinnutiigid on vallutanud lärmakad naerukajakad.

Päikeselisel neljapäevahommikul demonstreeris ameerika piisonite kari kogukate veislaste jõulisust ja ilu jooksutuuridel, mille põhjustas paar nädalat eraldi aedikus tervist turgutanud piisonilehma taasühendamine karjaga.

Oma esimese metsajooksu Rebasemäel tegi laste loomaaia kääbuskitsekari koos kõigi veebruaris sündinud 14 tallekesega.  

Sise-Aasia väikekiskjate kompleksis elavaid rookasse hakati möödunud nädalal kokku harjutama ja nüüd võib neid juba ka ööseks teineteise seltsi jätta.

Kesknädalal munes kaljukotkas kaameraga varustatud pessa muna ja paar alustas haudumisega. Neljapäeval alustas haudumisega ka raisakotkapaar. 

Kaks muna õnnestus kätte saada ja inkubaatorisse paigutada Euroopa alamliiki esindavalt kaljukotkapaarilt. Paar klapib omavahel hästi, kuid on varemalt oma munad ära lõhkunud, nii et loomaaednikud ei teagi, kas munad on olnud viljastatud või mitte. Nüüd saab igatahes selgust.

Liigikaitselabor on ametis emastelt naaritsatelt nõre võtmisega, et kindlaks määrata nende paaritumisvalmidus.

Laupäeva keskpäeval kõneldakse looduskoolis lemmikloomadest. Kõik huvilised on oodatud.

Seotud lood
    24.03.2017 27.03.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto