Sisukord
Tartu Postimees
Postimees

Etlejad aitasid Odysseusel koju jõuda

2 min lugemist
«Odüsseia» viienda laulu ettelugemisel osalesid kitoonis poiss Uku Novikov (paremalt vasakule) ning peplosesse rõivastunud klassikalise filoloogia lektor Kadri Novikov, klassikalise filoloogia üliõpilane Elo-Mall Toomet ja ajalootudeng Elsbeth-Hanna Aarsalu. Peplosed ja kitoon on Tartu ülikooli kunstimuuseumi töötaja Külli Valgu kätetöö. FOTO: Kristjan Teedema

Kolmveerand tundi kulus 19 õpetlasel, tudengil ja raamatukogutöötajal, et lugeda Tartu ülikooli raamatukogus ette «Odüsseia» viies raamat. Videokaamera käis. Etlemine oli seotud kreeka ja ladina kultuuri festivaliga Lyonis, mistõttu oli salvestist mingis osas võimalik vaadata juba samal päeval veebisaidil festival-latingrec.eu.

Tellijale Tellijale

Atiikpärimuse ja Kreeka varase ajaloo uurija Mait Kõivu andmeil on antiikkreeka kirjanduse esikteosed «Ilias» ja «Odüsseia» kirja pandud ilmselt kaheksanda sajandi teisel poolel Väike-Aasia läänerannikul. Ühtlasi on need kaks eepost kogu Euroopa kirjanduse esikteosed. Kas nende autor oli Homeros, on praeguseni vaidluse all.

Kaasas tõlge ja originaal

25.03.2017 28.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto