Minski tankistid panevad mehed mängima

Wargaming.net Minskis FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Skype'i-tapja Viber, sadade miljonit lemmiksõjamäng «World of Tanks», App Store'i üks populaarsemaid rakendusi MSQRD – suhteliselt vaene Valgevene lennutab järjest orbiidile IT-tooteid ja firmasid, mis võidavad maailmas populaarsust. Valgevene IT-insenerid on maailmas järjest nõutumad.

Tellijale Tellijale

Valgevenes toodeti juba Nõukogude Liidu ajal arvuteid. Eestiski peaks leiduma inimesi, kes on töötanud arvutitega Vektor-06 või Korvet, mis enamikus toodeti sõjatööstusele allunud tehastes Minskis ja Brestis. Nende pojapojad omakorda mängivad suure tõenäosusega maailmas suure populaarsuse võitnud online-mängu «World of Tanks», mille mõtlesid välja juba praegused Valgevene IT-arendajad.

«Valgevenes on lihtsalt jäänud veel nõukogude ajast palju tehnilisi erialasid õpetavaid kõrgkoole, kust tuleb iga aasta väga palju kõrgharidusega IT-insenere,» seletas Postimehele Valgevene viimase aastakümne IT-fenomeni Ivan Živitsa firmast Wargaming. 9,5 miljoni elanikuga Valgevenes on 14 tehnilist kõrgharidust pakkuvat kooli, mille lõpetab iga aasta ligi 3500 IT-aladega seotud spetsialisti.

27.03.2017 29.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto