Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.04.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Tagakülg EKRE saadik küsis kuluhüvitise eest nõu erakonna aseesimehelt 1.04 Postimehe sisukord 1 Sevastopoli võitleja (2) Tallinnas tahab õppekeele erandit kolm kooli Kindral Einseln saadeti viimsele teekonnale Tsahkna ei taha PPA lennukulusid kaitse-eelarvest katta Eesti lühiuudised 1.04 Postimehe sisukord 2 Palju õnne Jääkaru või porikaru? Pagulaste purunenud muinasjutt (13) Lennukas roheline (1) Välismaa Indoneesia tüdrukud peavad läbi tegema sandistava siirderiituse Saksa populiste lõhestavad sisekriis ja sulav toetus (4) Välismaa lühiuudised 01.04. Libauudiseid laiast ilmast Proua Brexit Arvamus EKI keelekool: kiri võib ka luisata (1) Ene Pajula veste: mammi ei näe punasel värvil mingit süüd (3) Edasi 1975. aastal: nädal lõppes, teine algas Kalev Vilgats: Valter Ojakääru pärand Pärnusse? Aimar Altosaar: vananemisrõõm – taevatrepil seisma ei jääda (1) Mihkel Mutt: tõde on järel veel küllalt (12) Juhtkiri: ahneimad ahnemate hulgast (5) Eesti korvpalli valge laev Sevastopoli võitleja (2) Proua Brexit Lennukas roheline (1) Kultuur Filmiarvustus: helesinised amatsoonid ja kiilakas kurjam Kontserdipromootor Eva Palm: See on ikka päris hull bisnis! Tume ja värske Aja auk. Trummar saab kurjaks Sport Võit tõstis Levadia liidriks Eesti korvpalli valge laev Kellele on vaja paarismängu? Mart Seim on EMi eel uudses olukorras Rennisõidu treener: tipptaseme saavutamine on Kelly puhul tundide küsimus AK Maimu Berg kohtub Hitleriga Mihkel Mutt: tõde on järel veel küllalt (12) Vladimir Sazonov: Saddam Hussein oli Islamiriigi ämmaemand (11) Peeter Langovitsi tagasivaade: punk, Parrik ja kodutud koerad Mis elu see on?! Aimar Altosaar: vananemisrõõm – taevatrepil seisma ei jääda (1) Merilin Piipuu: Muuseum võib muuta sinu elu (1) Enn Vetemaa seni ilmumata intervjuus: kõik ajad on koledad ainult eemalt vaadates Martin Zobel: globaalmuutustest ja elurikkusest. Maa loodus hakkab väsima Vikerkaar loeb. Moralistlikud mõtted Tume ja värske Kontserdipromootor Eva Palm: See on ikka päris hull bisnis! Aja auk. Trummar saab kurjaks Eesti kultuuri täheatlas: eestlaste arhetüübid Andres ja Pearu Arter Trennis sensei Põllu ehk härra Karatega Kuhu minna Horoskoop Filmiarvustus: helesinised amatsoonid ja kiilakas kurjam Männiste Perebänd läheb esimesele suvetuurile Sõiduproov. BMW 5. seeria: Igaüks unistab «viiesest» (2) Kuidas kodustada pilve? Naljakad prillid on moes Steuermann Kristjan Järvi päästab klassikalist muusikat karidest Justin Petrone: täiskasvanute murdeiga Hingesugulane rebasega (2) Pärnu restoranid ärkavad talveunest Kiikhobu on jälle lastetoas Vanast spordist tüdinud? Siin teile midagi uut! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1975. aastal: nädal lõppes, teine algas

1 min lugemist
Prantsuse president Jacques Chirac FOTO: Reuters/ Scanpix

-Meie maal käis palju külalisi, lõppesid Nõukogude-Prantsuse läbirääkimised. Prantsuse peaminister Jacques Chirac külastas Irkutskit ja Bratskit. Gambia Vabariigi president Dawda Kairaba Jawara ringsõit kulges Leningradist Volgogradi, sealt edasi Taškenti, Usbekistani. Moskvasse saabus ametlikule sõprusvisiidile Kongo RV president, Riiginõukogu esimees Marien Ngouabi. Moskvat külastas ka Portugali delegatsioon, eesotsas ajutise valitsuse tööminister major Jose da Costa Martins. Külalistel oli mitmeid kohtumisi meie maa riigitegelastega, sõlmiti tähtsaid kokkuleppeid.

-24.-26. märtsini oli Moskvas üleliiduline teaduslik-teoreetiline konverents NLKP Keskkomitee 1965. aasta märtsipleenumi 10. aastapäeva tähistamiseks.

-30. märtsil möödus neli aastat NLKP XXIV kongressi avamisest.

-Peeti ära Eesti NSV Teaduste Akadeemia üldkogu aastakoosolek. TA korrespondentliikmeteks valiti ka tartlasi: majandusteadlane Mihhail Bronštein, loodusteadlane Hans Trass ja filosoof Jaan Rebane.

-Avaldati rajoonide 1974. aasta sotsialistliku võistluse kokkuvõte. Võitjaks tunnistati Rakvere rajoon. Sovhoosidest võitis Luunja sovhoos. Aukiri ja kolmas preemia tuli Koosa sovhoosile.

-Eesti linnade ja rajoonide kehakultuuri- ja spordikomiteede sotsialistliku võistluse rändlipu 1974. aasta eest võitsid Tallinn ja Harju rajoon. Rändvimpli, aukirja ja teise koha preemia sai Tartu linna ja Tartu rajooni kehakultuuri-ja spordikomitee.

1.04.1975

-

Seotud lood
31.03.2017 03.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto