Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.03.2017
Eesti Mälumäng Korrakaitse saab täiendust Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Kellest saab rektor? Eesti päästjad kustutasid Lätis kulu Pärnu haiglast võis kaduda üle 100 000 euro (1) Tagakülg Aas: Paiga kipuvad juhtuma igasugused ebameeldivused Eesti lühiuudised Eesti soovib anda Euroopa elektritarbijatele vabamad käed (1) Maavalitsuste kaotamine käib uitmõtete järgi (2) Haiglajuht ööbis viietärnihotellides (6) Majandus British Airways loodab Eestisse tuua kultuurseid britte Rain Lõhmus: minusugustelt saaks raha kätte kinnisvaramaksuga (23) AirBaltic vajutab gaasi põhja Eesti firmadel tärkavad uued võimalused Kanadas Välismaa Põhja-Iirimaal käärib endiselt Šoti parlament toetas iseseisvusreferendumit Välismaa lühiuudised 29.03.2017 Biitlimaania jõudis lõpuks Kuubale Türgi muutub täielikuks tõsielusarjaks (1) Brexitist saab täna reaalsus Arvamus Aarne Mäe: kaduviku mees Edasi 1990. aastal: Tartusse Hiina restoran Priit Pikamäe: Poola, Ungari, Türgi on sünged näited kohtuvõimu sõltumatuse piiramisest (34) Peeter Espak: kannatust, härra Lobjakas (22) Maarja Vaino: meelelahutus ja keelelahutus. Miks me ei hinda eesti keelt? (15) Juhtkiri: haldusreform toob segaduse (3) Rainer Vakra: Eesti rahvas on metsa-, mitte kirveusku (2) Kultuur Kuidas orienteeruda Tallinn Music Weeki mahukas programmis? «Öö tuhmub läbipaistvaks nagu armulaualeib» Kultuuri lühid Sport Soome suusastaari uueks treeneriks sai väidetav «dopinguboss number üks» Tartu astus sammu Balti liiga pronksi poole Usku taastava jalgpallikoondise vägev võit! Madis Kalvet: Klavani lootus tõenäoliselt ei täitu (1) Honda hukutab McLarenit, Alonso ähvardab lahkuda Valge Elevant ja üksik metrooliin: Rio olümpia olematu pärand (3) Tartu Kalleimad teetööd toovad Tartu lähistele 2+1 sõidurajad Hääl saalist: kas koerad peavad asjal käima laste mänguplatsil? Ugala pärandab oma vanad tribüünid Tartule VAATA JA VÕRDLE: millisena näevad ülikooli tulevikku rektorikandidaadid Volli Kalm ja Margit Sutrop? Pealinna gümnasistid vallutasid Tartu Looduslaps vaatab digipiltidel maailma läbi värviliste kildude Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maavalitsuste kaotamine käib uitmõtete järgi

5 min lugemist
Maavalitsuste alla kuulunud perekonnaseisuametid annavad välja sünni- ja surmatunnistusi. FOTO: Peeter Langovits

Kes paneb paari, kes kirjutab üles lapse sünni, kes annab välja viimse tunnistuse, kes peab kõne Eesti riigi 100. sünnipäeval – ehk mis juhtub 1. jaanuaril 2018, kui maavalitsustes on tuled kustunud?

Tellijale Tellijale

Kahe valitsuse haldus- ja riigireformi tõmbetuultes pole üheksa kuud enne kella kukkumist neile lihtsatele, elulistele küsimustele selgeid vastuseid. Ei ole ei seadust ega detailideni kokku lepitud korda, kuidas ja kellele senised maavalitsuste tegemised üle anda. Ei ole ka enamikke valdu ja linnu sellisel kujul, nagu nad pärast liitumisi ja liitmisi ning sügisesi valimisi olema saavad. Nii segast aega Eesti halduselus ei ole pärast 1992. aastat olnud.

«Maavanemad on kõik erinevatest erakondadest – kes koalitsioonierakonnast, kes opositsioonierakonnast –, aga ühine arvamus on, et Korbi (Keskerakonda kuuluv riigihalduse minister Mihhail Korb – toim) eelnõu on hetkel paras pusserdis, sest selle ettevalmistamiseks pole olnud piisavalt aega,» oli maavanemate eestkõneleja, Põlva maavanem Igor Taro (IRL) kriitiline.

28.03.2017 30.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto