K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peeter Langovitsi tagasivaade: punk, Parrik ja kodutud koerad

Peeter Langovits
, fotograaf
Peeter Langovitsi tagasivaade: punk, Parrik ja kodutud koerad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Operatsioon Õ kontsert
Operatsioon Õ kontsert Foto: Peeter Langovits

Kirju seltskond pisipõnnidest punkariteni, ametimeestest pensionärideni kogunes päikeselisel laupäeval, 5. aprillil 1997. aastal Harjumäe nõlvale endise Varblase kohviku juurde, et saada osa kevade esimesest vabaõhukontserdist.

Nimelt alustas kontserdituuri punkansambel Operatsioon Õ koos üllatussolisti Maie Parrikuga – kooslus, mis oli ETV saatega «Seitse vaprat» kiiresti populaarseks saanud. Tasuta heategevuskontsert korraldati, et toetada kodutute koerte varjupaika – sel eesmärgil liikus kokkutulnute seas ringi must kohver. Esialgu annetustega eriti helded ei oldud ja leidus neidki, kes üritasid sealt hoopis endale õlleraha noolida.

Korda hoidis Miilits, kelle rollis võis ära tunda ajakirjaniku Lauri Liikase. Käes ansambli helikassett ja tühjenev Long Drinki purk, kutsus ta koos raadiohääle Allan Hookiga üles tegema annetusi kodutute koerte varjupaigale. Miilitsa kätte oli usaldatud kohver, kuhu hakkas tasapisi kroone kogunema. Kuigi kontserdi algus venis, nautis seltskond kevadist ilma, rüüpas õlut ja nende tuju hoidis üleval kava juhtinud Hook.

Tagasi üles