Sisukord
Arvamus
Postimees
30.03.2017
Eesti Vene kooli juht põrus järjekordses kontrollis Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Meeksi vald naaseb kadudes juurte juurde Tallinna sisekontroll uurib Meelis Pai tegevust Prantsuse tankid jõudsid Tapale ERR tahab ehitada uue telekompleksi Tõnis Palts võitis Krimmis esimeses geimis Vene sõjaväge (14) Uurimuses tunti huvi, kas mulgid on tõesti lollid (3) Töövõimetuse soovijad andsid arstidele väikseid rahasummasid (1) Rahapesu kriminaalmenetlus seisab Venemaa taga (2) Majandus Veebilehed ahvatlevad kurjategijaid VKG langes ilmselt Vene küberspionaaži ohvriks Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte avas tehase Saksamaal Hiinlased investeerivad Teslasse Välismaa Filloni naine sai kaela ametliku süüdistuse Malta tutvustab eurokonservatiividele lõunamaist vaadet PERSOON. Villastest sokkidest loobuja Porošenko rääkis Euroopast ja Janša Sorose vandenõust 44 aastat abielu on läbi Välismaa lühid Arvamus Mare Ainsaar: kas seksuaalsuhe mehe ja naise vahel on õigustatud? (12) Taavi Minnik: Brexit ja populismilaine oleksid võinud jääda ka olemata (7) Igor Taro: miks hävitatakse Eesti maakonnad? (11) Postimees 1933. aastal: Kadrioru lossile ei ehitata mansardkorrust Juhtkiri: arstidega seotud korruptsioon pole vähenenud Hendrik Agur: olümpiakomitee suur töö, et normaalne inimene poleks Eestis defitsiit (2) Kultuur Enesehaletsuse 50 traadihalli varjundit 10 muusikasoovitust tänavuselt Tallinn Music Weekilt Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Messita jäänud Argentina sattus kuristiku äärele Ameeriklasest kolumnist: Kotsari tähetund on ka Eesti tähetund Usust, Kostjast ja ühisest hingamisest (2) Kalevi hall toob tagasi ilusa mineviku Tarbija Kuidas oli lendamine 20 aastat tagasi? Postimehe lugeja küsib, piloot vastab Teise ilma läinud kõdunevad maa peal Kuulus vanglasaar võlub turiste Reisikülje lühiuudised Tartu Kas Tartu vald matab ERMi magalasse? (12) Politsei otsib süütajat: Hiinalinnas seitsme nädalaga seitse tulekahju ja üks sissepõlenu Tudengid valmistasid teeseenest nahka Alatskivi loss sai uue perenaise Pole need mulgid lollid ühtigi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hendrik Agur: olümpiakomitee suur töö, et normaalne inimene poleks Eestis defitsiit

5 min lugemist
TLNPM11:HENDRIK AGUR :TALLINN, EESTI,03SEP13. Gustav Adolfi G FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Peame seadma eesmärgiks, et rahva vaimne ja füüsiline tervis oleks hea ning inimesed õnnelikud – olümpiakomiteel on ära teha suur töö, et normaalne inimene poleks Eestis defitsiit, kirjutab Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur.

Tellijale Tellijale

Vahetevahel tahaks küsida: inimesed, mis teil viga on? Ühiskonnas on palju kurjust, kadedust ja väiklust. Kiusamine (vaimne ja ka füüsiline) algab lasteaiast ja jätkub läbi kooli täiskasvanute maailmas. Mis see siis muud on, kui täiskasvanud elujõus inimesed loobivad üksteisele kaikaid kodarasse, kiibitsevad, halvustavad, teevad pahatahtlikke avaldusi, lehelugusid ja kaebusi, elavad negatiivse märgiga argielu? Kulutavad ennast ja teisi.

Vahel mõtlen, milline väärtus on tavaline normaalne inimene. Sõbralik, positiivse ellusuhtumisega ja heatahtlik. Sooviks neile medalid kaela panna. Oleks neid vaid rohkem. Ühiskonnal on eluline vajadus kasvatada normaalseid toredaid inimesi. Kasvatagem ja õpetagem siis neid ning märgakem!

Koolidel on siin võtmepositsioon, kuid sooviksin tajuda ka Eesti Olümpiakomiteed partnerina tavalise ja normaalse vaimselt ja füüsiliselt terve Eesti inimese kasvatamisel.

29.03.2017 31.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto