Sisukord
Eesti
Postimees
30.03.2017
Eesti Vene kooli juht põrus järjekordses kontrollis Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Meeksi vald naaseb kadudes juurte juurde Tallinna sisekontroll uurib Meelis Pai tegevust Prantsuse tankid jõudsid Tapale ERR tahab ehitada uue telekompleksi Tõnis Palts võitis Krimmis esimeses geimis Vene sõjaväge (14) Uurimuses tunti huvi, kas mulgid on tõesti lollid (3) Töövõimetuse soovijad andsid arstidele väikseid rahasummasid (1) Rahapesu kriminaalmenetlus seisab Venemaa taga (2) Majandus Veebilehed ahvatlevad kurjategijaid VKG langes ilmselt Vene küberspionaaži ohvriks Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte avas tehase Saksamaal Hiinlased investeerivad Teslasse Välismaa Filloni naine sai kaela ametliku süüdistuse Malta tutvustab eurokonservatiividele lõunamaist vaadet PERSOON. Villastest sokkidest loobuja Porošenko rääkis Euroopast ja Janša Sorose vandenõust 44 aastat abielu on läbi Välismaa lühid Arvamus Mare Ainsaar: kas seksuaalsuhe mehe ja naise vahel on õigustatud? (12) Taavi Minnik: Brexit ja populismilaine oleksid võinud jääda ka olemata (7) Igor Taro: miks hävitatakse Eesti maakonnad? (11) Postimees 1933. aastal: Kadrioru lossile ei ehitata mansardkorrust Juhtkiri: arstidega seotud korruptsioon pole vähenenud Hendrik Agur: olümpiakomitee suur töö, et normaalne inimene poleks Eestis defitsiit (2) Kultuur Enesehaletsuse 50 traadihalli varjundit 10 muusikasoovitust tänavuselt Tallinn Music Weekilt Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Messita jäänud Argentina sattus kuristiku äärele Ameeriklasest kolumnist: Kotsari tähetund on ka Eesti tähetund Usust, Kostjast ja ühisest hingamisest (2) Kalevi hall toob tagasi ilusa mineviku Tarbija Kuidas oli lendamine 20 aastat tagasi? Postimehe lugeja küsib, piloot vastab Teise ilma läinud kõdunevad maa peal Kuulus vanglasaar võlub turiste Reisikülje lühiuudised Tartu Kas Tartu vald matab ERMi magalasse? (12) Politsei otsib süütajat: Hiinalinnas seitsme nädalaga seitse tulekahju ja üks sissepõlenu Tudengid valmistasid teeseenest nahka Alatskivi loss sai uue perenaise Pole need mulgid lollid ühtigi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meeksi vald naaseb kadudes juurte juurde

7 min lugemist
FOTO: Tartu Postimees

Meeksi on ühena vähestest valdadest püsinud sama nimega ja üsna sarnastes piirides juba 1819. aastast, mil Liivimaal vallad loodi. Sel sügisel see vana vald küll kaob, ent üksiti naaseb Meeksi Tartumaalt lahkudes sinna, kust ta pärit on – Räpina kihelkonda ja vanale Võrumaale.

Tellijale Tellijale

Meeksi on olnud alati vaene, eraldatud ja hõreda rahvastikuga kant soode vahel Peipsi kandis Tartumaa ja Võrumaa piiril. See on veel praegugi turismist rikkumata kant, kust leiab maagilisi külakesi ja lahkeid inimesi. Siin müüakse maju otse Peipsi või Lämmijärve kaldal väga mõistliku hinnaga.

Ehkki linnulennult ei asu sohu rajatud Meerapalu küla Tartust kaugel, teeb vahele jääv Emajõe-Suursoo teekonna maakonnakeskusse pikaks ja vaevarikkaks. Tartumaal pole ühtki teist küla, mis jääks Tartust nii kaugele kui 75 kilomeetrit. Võrdluseks: teekond Tartust Viljandisse on vaid mõne kilomeetri jagu pikem. Buss käib siin kaks korda päevas, sellega loksub Meerapalust Tartusse ligi kaks tundi. Tõsi, on ka veidi lühem, 63 kilomeetri pikkune tee, aga see on praegu nii halvas seisus, et autokaupluse pidaja seda ei kasuta.

29.03.2017 31.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto