R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalevi hall toob tagasi ilusa mineviku

Mariel Gregor
Kalevi hall toob tagasi ilusa mineviku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Kalevi korvpallimeeskond peatreener 1991. aastal kui rahvas samuti püsti seisis. Vasakult Margus Metstak, peatreener Jaak Salumets, Tiit Sokk, Ivo Saksakulm ja Aivar Kuusmaa.
Tallinna Kalevi korvpallimeeskond peatreener 1991. aastal kui rahvas samuti püsti seisis. Vasakult Margus Metstak, peatreener Jaak Salumets, Tiit Sokk, Ivo Saksakulm ja Aivar Kuusmaa. Foto: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum

On 2017. aasta maikuu ja Kalevi spordihall on puupüsti rahvast täis. Ühtki vaba kohta pole isegi seismiseks. Käes on otsustavad hetked maailmameistrivõistluste valiksarja kohtumises Eesti ja Venemaa võrkpallikoondise vahel. Robert Täht lööb palli võimsalt maha ja Eesti alistab favoriidi 3:2. Publik rõkkab samamoodi nagu 1977. aastal kui Tallinna Kalevi korvpallimeeskond kohtus Kaunase Žalgirisega või 1991. aasta 6. mail samas hallis, kui Tallinna Kalev alistas NSV Liidu meistrivõistluste finaalis Leningradi Spartaki ning tuli meistriks.

Tallinna Kalevi ja Kaunase Žalgirise kohtumine. Esiplaanil nr. 11 Rašid Abeljanov ja leedulane nr. 5. Taga vasakult: 1. Linkevicius, 2. Mihkel Tiks, 3. nr.10 Jaak Salumets, paremal nr. 13 Jaan Lentsius.
Tallinna Kalevi ja Kaunase Žalgirise kohtumine. Esiplaanil nr. 11 Rašid Abeljanov ja leedulane nr. 5. Taga vasakult: 1. Linkevicius, 2. Mihkel Tiks, 3. nr.10 Jaak Salumets, paremal nr. 13 Jaan Lentsius. Foto: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum/DMITRI PRANTS

Eespool kirjeldatud vaatepilt võib juba varsti tõeks saada. Õige pea saavad Eesti spordisõbrad jälle suuri mänge vaadata legendaarses Kalevi spordihallis. Pärast renoveerimist peetakse seal esmalt võrkpalli Eesti rahvusmeeskonna MM-valiksarja mänge ning suvel ka Maailmaliiga kohtumisi.

Märksõnad
Tagasi üles