Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
30.03.2017
Eesti Vene kooli juht põrus järjekordses kontrollis Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Meeksi vald naaseb kadudes juurte juurde Tallinna sisekontroll uurib Meelis Pai tegevust Prantsuse tankid jõudsid Tapale ERR tahab ehitada uue telekompleksi Tõnis Palts võitis Krimmis esimeses geimis Vene sõjaväge (14) Uurimuses tunti huvi, kas mulgid on tõesti lollid (3) Töövõimetuse soovijad andsid arstidele väikseid rahasummasid (1) Rahapesu kriminaalmenetlus seisab Venemaa taga (2) Majandus Veebilehed ahvatlevad kurjategijaid VKG langes ilmselt Vene küberspionaaži ohvriks Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte avas tehase Saksamaal Hiinlased investeerivad Teslasse Välismaa Filloni naine sai kaela ametliku süüdistuse Malta tutvustab eurokonservatiividele lõunamaist vaadet PERSOON. Villastest sokkidest loobuja Porošenko rääkis Euroopast ja Janša Sorose vandenõust 44 aastat abielu on läbi Välismaa lühid Arvamus Mare Ainsaar: kas seksuaalsuhe mehe ja naise vahel on õigustatud? (12) Taavi Minnik: Brexit ja populismilaine oleksid võinud jääda ka olemata (7) Igor Taro: miks hävitatakse Eesti maakonnad? (11) Postimees 1933. aastal: Kadrioru lossile ei ehitata mansardkorrust Juhtkiri: arstidega seotud korruptsioon pole vähenenud Hendrik Agur: olümpiakomitee suur töö, et normaalne inimene poleks Eestis defitsiit (2) Kultuur Enesehaletsuse 50 traadihalli varjundit 10 muusikasoovitust tänavuselt Tallinn Music Weekilt Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Messita jäänud Argentina sattus kuristiku äärele Ameeriklasest kolumnist: Kotsari tähetund on ka Eesti tähetund Usust, Kostjast ja ühisest hingamisest (2) Kalevi hall toob tagasi ilusa mineviku Tarbija Kuidas oli lendamine 20 aastat tagasi? Postimehe lugeja küsib, piloot vastab Teise ilma läinud kõdunevad maa peal Kuulus vanglasaar võlub turiste Reisikülje lühiuudised Tartu Kas Tartu vald matab ERMi magalasse? (12) Politsei otsib süütajat: Hiinalinnas seitsme nädalaga seitse tulekahju ja üks sissepõlenu Tudengid valmistasid teeseenest nahka Alatskivi loss sai uue perenaise Pole need mulgid lollid ühtigi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas Tartu vald matab ERMi magalasse?

4 min lugemist
FOTO: Graafika: Artur Kuus

Tartu vald alustas valla lõunaosa ning Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone ümbruse detailplaneerimist üle kümne aastat tagasi. Algusest peale on soovitud sajandi ehitiseks ristitud muuseumi kasutada selleks, et panna piirkond avalike teenuste mõttes elama. Kehtiva planeeringu järgi peakski ERMi B-sissepääsu kõrvale kerkima jäähall, hotell ja spaa. 

Uue planeeringu eesmärk on aga muuta ärimaa kruntide sihtotstarvet ning jagada need elamu-, sotsiaal- ja transpordimaaks. Planeeritav ala on 6,2 hektarit suur ning sellele peaks kerkima kümme neljakorruselist kortermaja. Igasse majja tuleks maksimaalselt 30 korterit ning iga maja ümber umbes 60 kohaga autoparkla.

Tellijale Tellijale

Magusa maatüki omanik ja praegune arendaja on osaühing Rosier Team, kes ostis selle vallalt 2013. aasta lõpus. Firma omanikud on edukad pealinna ettevõtjad Ivar Valdmaa ja Toomas Linamäe, kes on avalikkusele tuntud ka kui BC Kalev/Cramo korvpalliklubi omanikud ja eestvedajad.

Arhitektide soov

29.03.2017 31.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto