Sisukord
Majandus
Tänane leht
30.03.2017
Eesti Vene kooli juht põrus järjekordses kontrollis Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Meeksi vald naaseb kadudes juurte juurde Tallinna sisekontroll uurib Meelis Pai tegevust Prantsuse tankid jõudsid Tapale ERR tahab ehitada uue telekompleksi Tõnis Palts võitis Krimmis esimeses geimis Vene sõjaväge (14) Uurimuses tunti huvi, kas mulgid on tõesti lollid (3) Töövõimetuse soovijad andsid arstidele väikseid rahasummasid (1) Rahapesu kriminaalmenetlus seisab Venemaa taga (2) Majandus Veebilehed ahvatlevad kurjategijaid VKG langes ilmselt Vene küberspionaaži ohvriks Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte avas tehase Saksamaal Hiinlased investeerivad Teslasse Välismaa Filloni naine sai kaela ametliku süüdistuse Malta tutvustab eurokonservatiividele lõunamaist vaadet PERSOON. Villastest sokkidest loobuja Porošenko rääkis Euroopast ja Janša Sorose vandenõust 44 aastat abielu on läbi Välismaa lühid Arvamus Mare Ainsaar: kas seksuaalsuhe mehe ja naise vahel on õigustatud? (12) Taavi Minnik: Brexit ja populismilaine oleksid võinud jääda ka olemata (7) Igor Taro: miks hävitatakse Eesti maakonnad? (11) Postimees 1933. aastal: Kadrioru lossile ei ehitata mansardkorrust Juhtkiri: arstidega seotud korruptsioon pole vähenenud Hendrik Agur: olümpiakomitee suur töö, et normaalne inimene poleks Eestis defitsiit (2) Kultuur Enesehaletsuse 50 traadihalli varjundit 10 muusikasoovitust tänavuselt Tallinn Music Weekilt Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Messita jäänud Argentina sattus kuristiku äärele Ameeriklasest kolumnist: Kotsari tähetund on ka Eesti tähetund Usust, Kostjast ja ühisest hingamisest (2) Kalevi hall toob tagasi ilusa mineviku Tarbija Kuidas oli lendamine 20 aastat tagasi? Postimehe lugeja küsib, piloot vastab Teise ilma läinud kõdunevad maa peal Kuulus vanglasaar võlub turiste Reisikülje lühiuudised Tartu Kas Tartu vald matab ERMi magalasse? (12) Politsei otsib süütajat: Hiinalinnas seitsme nädalaga seitse tulekahju ja üks sissepõlenu Tudengid valmistasid teeseenest nahka Alatskivi loss sai uue perenaise Pole need mulgid lollid ühtigi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti ettevõte avas tehase Saksamaal

3 min lugemist
Skeletoni tehasehoone Saksamaal Großröhrsdorfis. FOTO: Aivar Pau

Eesti majanduse jaoks oli eilne pärastlõuna märgilise tähtsusega. Üle pikkade aastate oleme laiendanud oma tööstustootmist lääne poole ja nende sõnade kinnituseks avas Viimsi ettevõte Skeleton Technologies Kagu-Saksamaal Dresdeni külje all oma kõrgtehnoloogiliste superkondensaatorite detaile tootva tehase.

Tellijale Tellijale

«Ma arvan, et see on tugev signaal selle kohta, et Eestil on potentsiaal olla konkurentsivõimeline peale IT-valdkonna ka märksa laiemalt ning isegi läbimurdeliste füüsiliste toodete arendamisel ja tootmisel,» ütles Skeletoni tegevjuht Oliver Ahlberg Großröhrsdorfi tehase avamise eel Postimehele.

Oma kiidusõnu ei hoidnud tagasi ka tehase avamisel osalenud ettevõtlusminister Urve Palo. «Skeleton Technologies on arenenud start-up’ist tööstusettevõtteks ning see on ehe näide sellest, mis juhtub, kui kokku satuvad hea idee konkurentsivõimeliseks tooteks ja ambitsioonikus – sel juhul ei ole raha ega talendid kunagi takistuseks,» ütles minister.

29.03.2017 31.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto