ERR tahab ehitada uue telekompleksi

ERRi uus raadiomaja. FOTO: ERIK PROZES/

Valitsuskabinet plaanib lähiajal heaks kiita Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) kava ehitada seniste telemajade renoveerimise asemel Tallinna raadiomaja sisehoovi uus tänapäevane telekompleks. Uue kompleksi ehitus ja sisustus lähevad maksma üle 50 miljoni euro.

«Sellel kevadtalvel on nõukogu üle vaadanud ja heaks kiitnud need dokumendid, mis meie poolt (uue hoone asjus – toim) valitsusele otsustamiseks antakse,» ütles ERRi nõukogu esimees Agu Uudelepp.

Uue hoone maksumuse osas on tema sõnul erinevaid arvutusi ja ühtegi konkreetset arvu ta välja tuua ei soovinud. Küsimusele, kas hoone rajamine läheks maksma üle 50 miljoni euro, vastas nõukogu esimees, et «ka selline arvutus on olemas».

Juhul kui valitsus kiidab ERRi uue telekompleksi ehituse heaks, sõltub ehituse algus ja konkreetne ajakava Uudelepa sõnul juba edasistest läbirääkimistest valitsuse ja riigikoguga. Valitsuse heakskiidu korral saaksid uue kompleksi ehitustööd kõige varem alata 2019. aastal ja hoone oleks lõplikult valmis 2022. aastal.

29.03.2017 31.03.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto