Sisukord
Elu24
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (11) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (3) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (8) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aasta mänedžer Sandra Vabarna: «Tööd on palju, see on puhas rõõm!»

2 min lugemist

Trad.Attack! annab Eestis ainsa kontserdi Tallinn Music Weeki (TMW) festivalil. Saab olema võimas elamus koos heli- ja valguslahendustega.

- Sandra Vabarna, kui suur tähendus on aasta mänedžeri tiitlil?

Sandra: See on väga oluline tiitel, mitte ainult ka mulle, vaid kogu bändile. Minu jaoks on see 24/7 töö ja tiitel näitab, et seda on märgatud. Mul on tõesti väga hea meel, et oleme suutnud seda ise teha. Samas ei saa mainimata jätta Jalmarit, kes on samuti Trad.Attack!-iga seotud.

Jalmar: Meil on tegelikult päris suur meeskond: lisaks tehnilisele tiimile on sellega iga päev seotud vähemalt viis inimest. Tööd on palju, aga kui see kannab vilja, on ainult puhas rõõm.

-Trad.Attack!-i live-kontserdid on alati suured elamused. Kas on oodata ka üllatusi TMW kontserdil?

Sandra: Teeme esimest korda TMW-l täisproduktsiooni, mis tähendab seda, et meil oma valguspark, valgusmees  ja loomulikult helimees. Selle kontserdi jaoks on loodud ka visuaalid, mis on eraldi ekraanidel, ja lavale tulevad tantsijad. TMW avaüritusel on olnud ka eelnevalt eraldi produktsioone, aga see, et üks bänd sellega nii välja tuleb,  on kindlasti esmakordne. Käime samasuguseid esitlusfestivale tegemas ka välismaal. Kuna alati ei ole teada lavade tehnilised võimalused ja arvestades ka reisikulusid, on võimatu terve produktsiooniga sinna minna. Tallinnas on see aga võimalik. Meil on teada kontseripaik ja aega tehnika ülesseadmiseks. See annab meile suurepärase võimaluse pakkuda välismaa delegaatidele suurepärast elamust. Kahe kuu pärast on oodata ka uut plaati, mida saab juba praegu tellida.

-Jalmar, sa mängid seal 12-keelse kitarriga, mida pead enda sõnul unikaalseks. Mis teeb selle instrumendi ainulaadseks?

12-keelse pilliga olen ka enne laval olnud. Minu pilli teeb aga ainulaadseks selle madal häälestus. Samas on sellel pillil tavalise kitarri omadused. Saan natuke mängida bändis ka bassimehe rolli, seepärast pole TradAttack!-i koosseisus ka eraldi bassimeest. Õppisin kunagi aasta aega Rootsis ja seal pärimusmuusikas kasutati sellist häälestust. Kui Trad.Attack! tekkis, oli küsimus, mis pilli mängida. Kuna tavaline kitarr tundus igav, siis proovisin seda. Ning kuna see heli tundus selline eriskummaline ja teistsugune, mis sobis.

-Kas teil on kõige selle kõrvalt aega ka puhkamiseks?

Sandra: Teen juba alates jaanuarist igal hommikul joogat ning käin ka jooksmas. Kuna oleme oma töö tõttu palju ära, siis on väga hea puhkus juba see, kui saame olla pere ja sõprade keskel.

Jalmar: Päris tihti teeme saja päeva väljakutseid. Näiteks vedasime kihla, et teen sada päeva hommikuvõimlemist. Kui vanasti tõusin ja läksin otse arvuti taha, siis nüüd on igahommikune sirutamine heaks harjumuseks muutunud. Ka kaelavalud on kadunud. Kui keha pole ärganud, siis ei tasu seda ka rebestada.

-Kui palju mõjutab koos elamine ja töötamine pereõnne?

Jalmar: Pereõnnele mõjub koos tegutsemine väga hästi.Kui mul oleks veel sellele veel lisaks mõni projekt, mis nõuaks sellist pühendumist ja äraolemist, ei saakski koos olla. Aga tuleb tunnistada, et pärast pikemaid tuure või proovigraafikut on hea rahus omaette näiteks maale minna.

Sandra: Kui alguses oli keerulisem kahte elu ühendada, siis nüüd on see paika loksunud.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto