Sisukord
Äriuudised
Postimees
31.03.2017
Eesti Piirivalveradarid on kuue kuu jooksul korduvalt rikki läinud (5) Kuidas ohvritest tapjad tehti (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Õiguskantsleri endine nõunik mõisteti pedofiiliakuritegude eest vangi Keeleinspektsioon võib koolijuhi tõttu Tallinna haridusametit trahvida Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm Eesti lühiuudised 31.03 Valitsus jõudis akadeemia kolimisel kompromissini Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Transpordiettevõtja: teemaks tõstab ka transporditeenuste hinda Korteriühistu nõuab liikmelt nelja aasta soojaraha (1) Kuld võib taas särama hakata Välismaa Tokyolased naudivad kirsside õitseaega (1) Tsahkna sõnul on Eesti üks tõhusamaid migratsioonikriisis aitajaid Tervishoiureform paljastas lõhe vabariiklaste ridades Konservatiivid rääkisid brittide ja türklasteta kristlikust EList Välismaa lühiuudised 31.03.2017 Arvamus Tiit Tammaru, Raul Eamets: Eesti rändepoliitika uued alused – punktisüsteem ja õpiränne? (5) Ingvar Viin: planeeritav automaks maksuteooria luubi all (8) Toomas Alatalu: keset Euroopat on auk nimega Lääne-Balkan (2) Postimees 1897. aastal: haigusi tuleb tunda Juhtkiri: uut peavalu maksumaksjale Henrik Roonemaa: kuidas usaldada midagi, mida sa ei mõista? (19) Joosep Värk: kolmetäheline roppus (2) Kultuur Arvo Pärdi loomingu pöördepunkt Sport Vene tõstja põrus dopinguga FIFA jagas MM-pääsmed ümber Spordi lühiuudised Veideman kogeb Itaalias melu, mida on raske numbritesse panna 2000 eurot on ka raha Koduse võrkpalli kulminatsioon: samad paarid, veel rohkem intriigi Malejuhi troon lõi tugevalt kõikuma Tartu Küla tahab ära minna, vald ei luba Lõunakeskus ehitab uut mööblimaja Uus jõekohvik kutsub suvel kaldapealsele keha kinnitama (1) Lugu Rutist, kel on õlletehases oma ladu Kappi seisma jäänud riidetükist sai poolteise tunniga värvikirev seelik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Transpordiettevõtja: teemaks tõstab ka transporditeenuste hinda

3 min lugemist
Transpordiettevõtja Einar Vallbaum (vasakul) teemaksumäärasid liiga krõbedaks teemaksu ei pea, kuid ütleb, et sellega tõuseb kindlasti ka transporditeenuste hind. FOTO: Tairo Lutter

Valitsus kiitis neljapäeval heaks maksu, mida Eestis pole varem nähtud – see on veoautode teekasutusmaks, mis võib raskemate ja saastavamate veokite omanikele maksma minna kuni 1300 eurot aastas.

Tellijale Tellijale

Kuigi ettevõtlusorganisatsioonid on teekasutusmaksuga suures plaanis päri, toovad nad välja mitmeid probleeme ja osutavad võimalikele kitsaskohtadele. «Eks me oleme ammu sellest rääkinud, et teemaks tuleb kehtestada. Eesti on veel üks väheseid riike, kus seda pole,» ütles Rahvusvahelise Autovedajate Assotsiatsiooni president ja transpordiettevõtja Einar Vallbaum.

Vallbaum rõhutas ka seda, et teekasutustasu toob kaasa transporditeenuste hinnakasvu, mis omakorda kergitab ka paljude teiste kaupade hindu. Siiski ei pea ta teemaksu määrasid transpordifirmade jaoks üleliia krõbedaks.

Mis puudutab aga Eesti maanteetranspordi tulevikku, siis siin Vallbaum eriti optimistlik ei ole. «Eesti on nagunii tupikriik, eriti mis puudutab maanteetransporti. Lätil on konkurentsieelis – kütus on odavam, kindlustus on odavam ja palgad madalamad. Seega võib arvata, et kolme aasta pärast Eestis rahvusvahelist maanteetransporti enam ei ole,» rääkis ta.

30.03.2017 01.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto