Sisukord
Sport
Postimees
31.03.2017
Eesti Piirivalveradarid on kuue kuu jooksul korduvalt rikki läinud (5) Kuidas ohvritest tapjad tehti (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Õiguskantsleri endine nõunik mõisteti pedofiiliakuritegude eest vangi Keeleinspektsioon võib koolijuhi tõttu Tallinna haridusametit trahvida Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm Eesti lühiuudised 31.03 Valitsus jõudis akadeemia kolimisel kompromissini Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Transpordiettevõtja: teemaks tõstab ka transporditeenuste hinda Korteriühistu nõuab liikmelt nelja aasta soojaraha (1) Kuld võib taas särama hakata Välismaa Tokyolased naudivad kirsside õitseaega (1) Tsahkna sõnul on Eesti üks tõhusamaid migratsioonikriisis aitajaid Tervishoiureform paljastas lõhe vabariiklaste ridades Konservatiivid rääkisid brittide ja türklasteta kristlikust EList Välismaa lühiuudised 31.03.2017 Arvamus Tiit Tammaru, Raul Eamets: Eesti rändepoliitika uued alused – punktisüsteem ja õpiränne? (5) Ingvar Viin: planeeritav automaks maksuteooria luubi all (8) Toomas Alatalu: keset Euroopat on auk nimega Lääne-Balkan (2) Postimees 1897. aastal: haigusi tuleb tunda Juhtkiri: uut peavalu maksumaksjale Henrik Roonemaa: kuidas usaldada midagi, mida sa ei mõista? (19) Joosep Värk: kolmetäheline roppus (2) Kultuur Arvo Pärdi loomingu pöördepunkt Sport Vene tõstja põrus dopinguga FIFA jagas MM-pääsmed ümber Spordi lühiuudised Veideman kogeb Itaalias melu, mida on raske numbritesse panna 2000 eurot on ka raha Koduse võrkpalli kulminatsioon: samad paarid, veel rohkem intriigi Malejuhi troon lõi tugevalt kõikuma Tartu Küla tahab ära minna, vald ei luba Lõunakeskus ehitab uut mööblimaja Uus jõekohvik kutsub suvel kaldapealsele keha kinnitama (1) Lugu Rutist, kel on õlletehases oma ladu Kappi seisma jäänud riidetükist sai poolteise tunniga värvikirev seelik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Malejuhi troon lõi tugevalt kõikuma

2 min lugemist
TLMPM03: KIRSAN ILYUMZHINOV :TALLINN, EESTI, 24JUN07. Pildil FIDE presedent KIRSAN ILYUMZHINOV. mm/Foto MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

MALE. Rahvusvahelist Maleföderatsiooni (FIDE) juhib viimased 22 aastat mees, kelle 1997. aastal röövisid tema enda sõnul tulnukad. Esmaspäeval üritati vastuolulisest presidendist Kirsan Iljumžinovist lahti saada ning FIDE kodulehele ilmuski teade, et Iljumžinov astub tagasi. Tuleb välja, et tegu oli ebaõnnestunud paleepöördega, sest Kalmõkkia endine president ei kavatsegi FIDE juhi kohalt lahkuda.

Tellijale Tellijale

Alates 1995. aastast FIDE presidendina töötav Iljumžinov on küll alasse palju oma isiklikku raha toonud, kuid tema vastuolulisus on mõne malemehe arvates alaliidule hoopis kahju toonud. «Igaüks, kes guugeldab FIDEt, näeb, et ajab asju mehega, kelle tulnukad on röövinud ning kes on mänginud malet Gaddafiga (Liibüa eksdiktaator Muammar al-Gaddafi – toim),» ütles malelegend Garry Kasparov 2013. aastal, mil ta otsustas kandideerida FIDE presidendiks. Siiski ei õnnestunud tal Iljumžinovit troonilt tõugata, 2014. aasta valimistel jäi ta venelasele alla häältega 61:110.

Värskeim katse Iljumžinovist lahti saada tehti esmaspäeval, kuid kogu juhtumi taust on segane. Pühapäeval peeti Ateenas FIDE juhatuse koosolek, kus Iljumžinov olevat korduvalt ähvardanud presidendikohalt tagasi astuda. Tema suureks üllatuseks oli keegi järgmisel päeval FIDE kanalite kaudu teatanud, et ta ongi tagasi astumas. «Nõuan vastuseid! Kirjutasin Nigel Freemanile (FIDE tegevdirektor – toim) ning helistasin talle, kuid ta oli oma telefoni välja lülitanud,» ütles Iljumžinov ajakirjanikele.

President jätkas ponnistusi valeteate ümberlükkamiseks, ent ka FIDE asepresident Georgios Makropoulos, kellele Iljumžinov on usaldanud osa oma volitusi, oli oma telefoni välja lülitanud. «Teadsin kindlalt, et ta on Ateenas FIDE peakontoris,» jätkas Iljumžinov.

Lõpuks jõudis Iljumžinovi vastulause FIDE ametlikesse kanalitesse teisipäeva pärastlõunal. «Nad üritasid mind välja puksida, aga ei saanud sellega hakkama. Ma pole kuhugi ühtegi allkirja andnud,» ütles Iljumžinov Venemaa uudisteagentuurile TASS.

30.03.2017 01.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto