T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuidas ohvritest tapjad tehti

Joosep Värk
, reporter
Kuidas ohvritest tapjad tehti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Sündmuspaik hommikul
Sündmuspaik hommikul Foto: Margus Ansu

2015. lõpus, 27. detsembri varahommikul said politsei ja kiirabi väljakutse Toomemäele Tartu Ülikooli peahoone lähedusse, kus lebas maas teadvusetu ja vägivalla tundemärkidega mees. Selleks meheks oli 45-aastane Toomas Danilas ning ta oli selleks hetkeks juba surnud. Kakluse tagajärjel tekkinud verejooksu ja oksendamise tõttu ummistusid ta hingamisteed ning sisuliselt ta uppus.

Kuna sündmuse asjaolusid ja surma põhjust esimestel päevadel ei teatud, leidis juhtum ajakirjanduses palju käsitlemist. Seda enam, et juhtunu väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust tapmise paragrahvi alusel.

Mitmes väljaandes said sõna lahkunu sõbrad, kes rääkisid arusaadavalt emotsionaalselt sellest, kuidas nende sõber külmavereliselt tapeti. Liikvele läks ka versioon sellest, et hukkunut ja tema kaht sõpra Madist ja Kristot oli pärast sõnelust baaris Pool Kuus jälitanud kümnepealine noortekamp. Juttu segati Äksi motoklubi, millesse kuulus ka Danilas, kuid mille seos juhtunuga jäi esialgu selgusetuks.

Tagasi üles