Sisukord
Eesti
Postimees
31.03.2017
Eesti Piirivalveradarid on kuue kuu jooksul korduvalt rikki läinud (5) Kuidas ohvritest tapjad tehti (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Õiguskantsleri endine nõunik mõisteti pedofiiliakuritegude eest vangi Keeleinspektsioon võib koolijuhi tõttu Tallinna haridusametit trahvida Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm Eesti lühiuudised 31.03 Valitsus jõudis akadeemia kolimisel kompromissini Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Transpordiettevõtja: teemaks tõstab ka transporditeenuste hinda Korteriühistu nõuab liikmelt nelja aasta soojaraha (1) Kuld võib taas särama hakata Välismaa Tokyolased naudivad kirsside õitseaega (1) Tsahkna sõnul on Eesti üks tõhusamaid migratsioonikriisis aitajaid Tervishoiureform paljastas lõhe vabariiklaste ridades Konservatiivid rääkisid brittide ja türklasteta kristlikust EList Välismaa lühiuudised 31.03.2017 Arvamus Tiit Tammaru, Raul Eamets: Eesti rändepoliitika uued alused – punktisüsteem ja õpiränne? (5) Ingvar Viin: planeeritav automaks maksuteooria luubi all (8) Toomas Alatalu: keset Euroopat on auk nimega Lääne-Balkan (2) Postimees 1897. aastal: haigusi tuleb tunda Juhtkiri: uut peavalu maksumaksjale Henrik Roonemaa: kuidas usaldada midagi, mida sa ei mõista? (19) Joosep Värk: kolmetäheline roppus (2) Kultuur Arvo Pärdi loomingu pöördepunkt Sport Vene tõstja põrus dopinguga FIFA jagas MM-pääsmed ümber Spordi lühiuudised Veideman kogeb Itaalias melu, mida on raske numbritesse panna 2000 eurot on ka raha Koduse võrkpalli kulminatsioon: samad paarid, veel rohkem intriigi Malejuhi troon lõi tugevalt kõikuma Tartu Küla tahab ära minna, vald ei luba Lõunakeskus ehitab uut mööblimaja Uus jõekohvik kutsub suvel kaldapealsele keha kinnitama (1) Lugu Rutist, kel on õlletehases oma ladu Kappi seisma jäänud riidetükist sai poolteise tunniga värvikirev seelik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas ohvritest tapjad tehti

5 min lugemist
Sündmuspaik hommikul FOTO: Margus Ansu

2015. lõpus, 27. detsembri varahommikul said politsei ja kiirabi väljakutse Toomemäele Tartu Ülikooli peahoone lähedusse, kus lebas maas teadvusetu ja vägivalla tundemärkidega mees. Selleks meheks oli 45-aastane Toomas Danilas ning ta oli selleks hetkeks juba surnud. Kakluse tagajärjel tekkinud verejooksu ja oksendamise tõttu ummistusid ta hingamisteed ning sisuliselt ta uppus.

Tellijale Tellijale

Kuna sündmuse asjaolusid ja surma põhjust esimestel päevadel ei teatud, leidis juhtum ajakirjanduses palju käsitlemist. Seda enam, et juhtunu väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust tapmise paragrahvi alusel.

Mitmes väljaandes said sõna lahkunu sõbrad, kes rääkisid arusaadavalt emotsionaalselt sellest, kuidas nende sõber külmavereliselt tapeti. Liikvele läks ka versioon sellest, et hukkunut ja tema kaht sõpra Madist ja Kristot oli pärast sõnelust baaris Pool Kuus jälitanud kümnepealine noortekamp. Juttu segati Äksi motoklubi, millesse kuulus ka Danilas, kuid mille seos juhtunuga jäi esialgu selgusetuks.

30.03.2017 01.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto