Sisukord
Eesti staarid
Postimees
31.03.2017
Eesti Piirivalveradarid on kuue kuu jooksul korduvalt rikki läinud (5) Kuidas ohvritest tapjad tehti (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Õiguskantsleri endine nõunik mõisteti pedofiiliakuritegude eest vangi Keeleinspektsioon võib koolijuhi tõttu Tallinna haridusametit trahvida Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm Eesti lühiuudised 31.03 Valitsus jõudis akadeemia kolimisel kompromissini Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Transpordiettevõtja: teemaks tõstab ka transporditeenuste hinda Korteriühistu nõuab liikmelt nelja aasta soojaraha (1) Kuld võib taas särama hakata Välismaa Tokyolased naudivad kirsside õitseaega (1) Tsahkna sõnul on Eesti üks tõhusamaid migratsioonikriisis aitajaid Tervishoiureform paljastas lõhe vabariiklaste ridades Konservatiivid rääkisid brittide ja türklasteta kristlikust EList Välismaa lühiuudised 31.03.2017 Arvamus Tiit Tammaru, Raul Eamets: Eesti rändepoliitika uued alused – punktisüsteem ja õpiränne? (5) Ingvar Viin: planeeritav automaks maksuteooria luubi all (8) Toomas Alatalu: keset Euroopat on auk nimega Lääne-Balkan (2) Postimees 1897. aastal: haigusi tuleb tunda Juhtkiri: uut peavalu maksumaksjale Henrik Roonemaa: kuidas usaldada midagi, mida sa ei mõista? (19) Joosep Värk: kolmetäheline roppus (2) Kultuur Arvo Pärdi loomingu pöördepunkt Sport Vene tõstja põrus dopinguga FIFA jagas MM-pääsmed ümber Spordi lühiuudised Veideman kogeb Itaalias melu, mida on raske numbritesse panna 2000 eurot on ka raha Koduse võrkpalli kulminatsioon: samad paarid, veel rohkem intriigi Malejuhi troon lõi tugevalt kõikuma Tartu Küla tahab ära minna, vald ei luba Lõunakeskus ehitab uut mööblimaja Uus jõekohvik kutsub suvel kaldapealsele keha kinnitama (1) Lugu Rutist, kel on õlletehases oma ladu Kappi seisma jäänud riidetükist sai poolteise tunniga värvikirev seelik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heidy Purga: muusikat peab ostma, mitte varastama

2 min lugemist
TMW 2017: Lasteprogramm Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Heidy Purga FOTO: Meisi Volt

Tallinn Music Weeki selleaastasel festivalil leiab esimest korda aset ka lastele ja noortele suunatud programm. Selle raames korraldati aga juba enne festivali algust Eesti Lastekirjanduse Keskuses põnev töötubade päev, kus väikesed muusikasõbrad said muusikaga seotud tegevustes käed külge lüüa.

TMW 2017: Lasteprogramm Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Heidy Purga FOTO: Meisi Volt

Elu24 toimetus käis uudistamas väikestele plaadikeerutamise huvilistele korraldatud töötuba. Lapsi juhendas endine raadio- ja teleajakirjanik Heidy Purga, kes aastaid DJna leiba teeninud ning ka klubiürituste sarja «Must Mesi» vedanud.

Töötoas jagas Purga lastele plaadikeerutamise algteadmisi, rääkides lähemalt tehnikast ja sellest, kuidas erinevate masinatega muusikat tekitada. Teoreetilises pooles rääkis kogenud DJ mängijatest ja kontrolleritest ning näitas erinevate nuppude funktsioone. Lapsed olid väga aktiivsed ja küsisid lisaküsimusi, nii et töötuba võib igati kordaläinuks pidada. «Oluline on see, et nad saaksid proovida ja tunnetuse kätte. Jube igav on niisama kuiva juttu kuulata,» avaldas Heidy Purga arvamust.

FOTO: Meisi Volt

Purga poeg, nelja-aastane Villiam, ema DJ-tehnika vastu aga erilist huvi välja ei näita. Siiski on ta suur melomaan ning armastab just klassikalist muusikat. «Tal on oma vinüülid, mida ma ostan. Record Store Day ajal,» kõneles DJ. Tegemist on ülemaailmse plaadipäevaga, kus müüki tulevad just ainulaadsed väljaanded ja eritellimused.

«Ise käin Record Store Dayl igal aastal. Kui Villiam sündis, mõtlesin, et peaks ta kaasa võtma. Igal lapsel peaks ju mingi traditsioon olema,» märkis Purga.

FOTO: Meisi Volt

Peale selle jagas naine töötoas lastele teadmisi ka DJde mobiilirakenduste kohta, toonitades siiski, et muusikat peab ostma, mitte varastama: «Muidu pole teil ühel päeval lihtsalt enam tööd.»

Kindlasti annab mõne muusikainstrumendi valdamine tema sõnul eelise DJ-tööks. «DJ eesmärk on panna lood sobilikult järjekorda mängima,» selgitas Purga. Kindlasti läks nii mõnigi väike pärast töötuba agaralt muusikat keerutama.

Seotud lood
30.03.2017 01.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto