Sisukord
Eesti
Tänane leht
31.03.2017
Eesti Piirivalveradarid on kuue kuu jooksul korduvalt rikki läinud (5) Kuidas ohvritest tapjad tehti (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Õiguskantsleri endine nõunik mõisteti pedofiiliakuritegude eest vangi Keeleinspektsioon võib koolijuhi tõttu Tallinna haridusametit trahvida Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm Eesti lühiuudised 31.03 Valitsus jõudis akadeemia kolimisel kompromissini Majandus Välismajanduse lühid Majanduse lühiuudised Transpordiettevõtja: teemaks tõstab ka transporditeenuste hinda Korteriühistu nõuab liikmelt nelja aasta soojaraha (1) Kuld võib taas särama hakata Välismaa Tokyolased naudivad kirsside õitseaega (1) Tsahkna sõnul on Eesti üks tõhusamaid migratsioonikriisis aitajaid Tervishoiureform paljastas lõhe vabariiklaste ridades Konservatiivid rääkisid brittide ja türklasteta kristlikust EList Välismaa lühiuudised 31.03.2017 Arvamus Tiit Tammaru, Raul Eamets: Eesti rändepoliitika uued alused – punktisüsteem ja õpiränne? (5) Ingvar Viin: planeeritav automaks maksuteooria luubi all (8) Toomas Alatalu: keset Euroopat on auk nimega Lääne-Balkan (2) Postimees 1897. aastal: haigusi tuleb tunda Juhtkiri: uut peavalu maksumaksjale Henrik Roonemaa: kuidas usaldada midagi, mida sa ei mõista? (19) Joosep Värk: kolmetäheline roppus (2) Kultuur Arvo Pärdi loomingu pöördepunkt Sport Vene tõstja põrus dopinguga FIFA jagas MM-pääsmed ümber Spordi lühiuudised Veideman kogeb Itaalias melu, mida on raske numbritesse panna 2000 eurot on ka raha Koduse võrkpalli kulminatsioon: samad paarid, veel rohkem intriigi Malejuhi troon lõi tugevalt kõikuma Tartu Küla tahab ära minna, vald ei luba Lõunakeskus ehitab uut mööblimaja Uus jõekohvik kutsub suvel kaldapealsele keha kinnitama (1) Lugu Rutist, kel on õlletehases oma ladu Kappi seisma jäänud riidetükist sai poolteise tunniga värvikirev seelik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piirivalveradarid on kuue kuu jooksul korduvalt rikki läinud

3 min lugemist
Radaritorn piiril. PPA üle 20 radaripositsioonist neli-viis uuendati paar aastat tagasi. Ülejäänud on jõudnud poole elueani ja vajavad üha enam remonti. FOTO: PPA

Viimase kuue kuu jooksul on idapiiril piirivalveradari töös ette tulnud viis tõsisemat riket: pilt on kadunud ja mitu kilomeetrit piiri on jäänud radarivalveta ning kohale on tulnud saata piirivalveüksus. Politsei- ja piirivalveamet tahaks amortiseerunud seadmete remondiks juurde saada 400 000 eurot aastas.

Tellijale Tellijale

Alles paar päeva tagasi kukkus idapiiril ühe radaritorni lähedale elektriliinile tormiga suur puu ja elektriühendus katkes. Käivitus avariigeneraator, mis töötas mõne tunni. Seejärel töötati natuke aega UPSi (puhvertoiteallika ehk katkematu toite allika) toel, ent ka sellest jäi väheks – paar tundi oli ühe radari edastatud piiripilt must.

«Viimase poole aasta jooksul on piiriradaritega olnud viis tõsisemat intsidenti, mida võib nimetada kriitiliseks,» lausus politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori asetäitja varade alal Tauno Tuisk. Lisaks on seiresüsteemide töös olnud kergemaid tõrkeid. Pikemad katkestused on väldanud mõnest tunnist 30 tunnini.

Ühel juhul oli tegu elektrikatkestusega, mis põhjustas lühise elektrikilbis. «Sealt edasi ei käivitunud ka radari avarii toitegeneraator. Selle tagajärjel oli meil päris mitu tundi radaripilt sellel positsioonil maas,» meenutas Tuisk.

30.03.2017 01.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto