Proua Brexit

REFILING WITH ADDITIONAL INFORMATION Britain's Prime Minister Theresa May leaves 10 Downing Street the morning after an attack by a man driving a car and weilding a knife left five people dead and dozens injured, in London, Britain, March 23, 2017. REUTERS/Jack Taylor/Pool FOTO: POOL/REUTERS

Kindlat kätt Brexiti-tüüril hoidnud Theresa May (59) viis kolmapäeval artikkel 50 käivitamisega lõpule ühe peatüki tööst, mida oli eelmisel aastal valitsusjuhiks saades alustanud.

Ehkki May nimi on saanud Brexiti sünonüümiks, oli Konservatiivse Partei juht ise Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise vastu. Peaminister on aga öelnud, et Brexit tähendab Brexitit ja kui protsessi on juba alustatud, tuleb see lõpule viia.

Kindlameelsuse poolest Margaret Thatcheriga võrreldud May on näidanud, et suudab võtta vastutuse ka ebapopulaarsete otsuste eest.

Siin sarnasus Thatcheriga lõpeb. May on tuntud naisõiguslane ja lubanud puhastada konservatiivid sotsiaalreformiga Thatcheri ajal tekkinud vastiku partei mainest. Raske ennustada, kas kunagi hiljem mäletatakse Mayd pigem selle või Brexitiga seoses.

31.03.2017 03.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto