Sisukord
Tennis
Tänane leht
01.04.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Tagakülg EKRE saadik küsis kuluhüvitise eest nõu erakonna aseesimehelt 1.04 Postimehe sisukord 1 Sevastopoli võitleja (2) Tallinnas tahab õppekeele erandit kolm kooli Kindral Einseln saadeti viimsele teekonnale Tsahkna ei taha PPA lennukulusid kaitse-eelarvest katta Eesti lühiuudised 1.04 Postimehe sisukord 2 Palju õnne Jääkaru või porikaru? Pagulaste purunenud muinasjutt (13) Lennukas roheline (1) Välismaa Indoneesia tüdrukud peavad läbi tegema sandistava siirderiituse Saksa populiste lõhestavad sisekriis ja sulav toetus (4) Välismaa lühiuudised 01.04. Libauudiseid laiast ilmast Proua Brexit Arvamus EKI keelekool: kiri võib ka luisata (1) Ene Pajula veste: mammi ei näe punasel värvil mingit süüd (3) Edasi 1975. aastal: nädal lõppes, teine algas Kalev Vilgats: Valter Ojakääru pärand Pärnusse? Aimar Altosaar: vananemisrõõm – taevatrepil seisma ei jääda (1) Mihkel Mutt: tõde on järel veel küllalt (12) Juhtkiri: ahneimad ahnemate hulgast (5) Eesti korvpalli valge laev Sevastopoli võitleja (2) Proua Brexit Lennukas roheline (1) Kultuur Filmiarvustus: helesinised amatsoonid ja kiilakas kurjam Kontserdipromootor Eva Palm: See on ikka päris hull bisnis! Tume ja värske Aja auk. Trummar saab kurjaks Sport Võit tõstis Levadia liidriks Eesti korvpalli valge laev Kellele on vaja paarismängu? Mart Seim on EMi eel uudses olukorras Rennisõidu treener: tipptaseme saavutamine on Kelly puhul tundide küsimus AK Maimu Berg kohtub Hitleriga Mihkel Mutt: tõde on järel veel küllalt (12) Vladimir Sazonov: Saddam Hussein oli Islamiriigi ämmaemand (11) Peeter Langovitsi tagasivaade: punk, Parrik ja kodutud koerad Mis elu see on?! Aimar Altosaar: vananemisrõõm – taevatrepil seisma ei jääda (1) Merilin Piipuu: Muuseum võib muuta sinu elu (1) Enn Vetemaa seni ilmumata intervjuus: kõik ajad on koledad ainult eemalt vaadates Martin Zobel: globaalmuutustest ja elurikkusest. Maa loodus hakkab väsima Vikerkaar loeb. Moralistlikud mõtted Tume ja värske Kontserdipromootor Eva Palm: See on ikka päris hull bisnis! Aja auk. Trummar saab kurjaks Eesti kultuuri täheatlas: eestlaste arhetüübid Andres ja Pearu Arter Trennis sensei Põllu ehk härra Karatega Kuhu minna Horoskoop Filmiarvustus: helesinised amatsoonid ja kiilakas kurjam Männiste Perebänd läheb esimesele suvetuurile Sõiduproov. BMW 5. seeria: Igaüks unistab «viiesest» (2) Kuidas kodustada pilve? Naljakad prillid on moes Steuermann Kristjan Järvi päästab klassikalist muusikat karidest Justin Petrone: täiskasvanute murdeiga Hingesugulane rebasega (2) Pärnu restoranid ärkavad talveunest Kiikhobu on jälle lastetoas Vanast spordist tüdinud? Siin teile midagi uut! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kellele on vaja paarismängu?

2 min lugemist
Henri Kontinen ja tema paarismängupartner John Peers Austraalia lahtiste võidutrofeega. FOTO: Andy Brownbill/AP/SCANPIX

Kunagise maailma esinumbri John McEnroe sõnul on talle arusaamatu, miks võisteldakse tennise tippturniiridel veel üldse paarismängus. Üksikmängu ässad ehk maailma parimad mängijad osalevad suure slämmi ja teistel tippturniiridel paarismängus pigem haruharva, telepildis neid ei näidata – kui just ei mängi õed Venus ja Serena Williams või kaksikvennad Bob ja Mike Bryan – ning auhinnaraha on üksikmängudega võrreldes naljanumber.

Tellijale Tellijale

Võrdlemaks, kui palju erinevad üksik- ja paarismängu auhinnaraha, võib vaadata praegu Ameerika Ühendriikides käiva Miami Openi turniiri näitel. Seal teenivad nii naiste kui ka meeste üksikmängu võitjad 1 175 505 USA dollarit, paarismänguturniiri võitjapaar peab omavahel jagama vaid 385 170 dollarit. Finaali kaotaja teenistus on üksikmängudes 573 680 dollarit, paarismängus peab teiseks jäänud paar jagama 187 70 dollarit. Vahed on seega märgatavad, eriti arvestades, et paarismängu auhinnaraha on võistkonna peale.

Samas tähendab riikidele, kel päris oma tippu ATP või WTA üksikmängukarussellis pole, ka paarismängu edu palju. Nii on Soome lehed täis uudiseid Henri Kontinenist, kes tõuseb esmaspäeval paarismängu maailma edetabeli esinumbriks. Kontinen on üks neist, kes keskendub paarismängule, kuigi jõudis üksimängus maailma edetabelis 2010. aastal 220. kohale ja juunioride seas oli edukas ka üksikmängus. Kontinen elab muide Tallinnas ning on palju treeninud koos meie meeste esinumbri Jürgen Zoppiga. Tema otsuse taga paarismängule keskenduda oli põlvevigastus.

Enamasti keskendutaksegi paarismängule siis, kui tuleb vigastus ja/või jõutakse tõdemusele, et üksikmängus suurt kala ei püüa. Lapsena ei keskendu keegi paarismängule. «See on tõesti nii. Või on nad oma karjääri lõpusirgel. Ka ühed tuntumad paarismängijad, vennad Bryanid, üritasid esialgu läbilööki üksikmängus,» ütleb tenniseekspert Margus Uba. «Ja taktika on nii spetsiifiliseks läinud, et eriti meeste paarismäng on justkui tennise eri liik,» ütleb Uba.

31.03.2017 03.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto