Sisukord
Arvamus
Postimees
03.04.2017
Eesti Minister Ossinovski vastuoluline töökohustus (7) Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Male Tagakülg Mihkelson: populistlikud eksirännakud tõrjusid IRLi valijad (11) Osa IRList elab uue juhi ootuses Miks ei peaks minema Marsile elu otsima? (5) Majandus Parem on säästudest vaikida Apple hakkab aprillis kolima Eesti Teede poliitiline edu võib erastamisplaani nurjata Kinnisvaramaks kui keskaegne igand (5) Välismaa AJA PEEGEL: Kuidas oleks ühe saarega Baleaaridel? KOHALIK VAADE. Iidset Leedu kindlust ohustab inimlik rumalus Colombias on äkktulvad ja mudavoolud nõudnud üle 200 inimelu Soome kaitsepolitsei hoiatab noorpoliitikute värbamise eest (1) Arvamus Ivo Pilving: põhiõiguste kaitset tuleb alustada õigest otsast Madis Kalvet: rahu Eesti jalgpalli(koondise)s Juhtkiri: lapsed liiguvad vähe – mida teha? (1) Mart Raudsaar: usun, seega nii on (1) Tiina Tambaum: eesmärk surra tervena (2) Postimees 1931. aastal: Nikaragua pealinn jäädavalt hävinenud Kultuur Folk, beats and rock'n'roll! Mõnes paigas on rohkem peoenergiat Sport Spordi lühiuudised Kas Pärnu salapärane probleem Pulgaga maksab tiitli? Kas Vettel ja Hamilton pakuvad lõpuks suure lahingu? Kotsari ja South-Carolina uhkus, valu ja pisarad Taru karjääri edukaima hooajaga rahule ei jäänud Tarbija Miks ei peaks minema Marsile elu otsima? (5) Tartu Linn ei kiirusta kahe klubi tülisse Tartu Sporti segama Uut moodi kohalik poliitika: esmalt tõstavad vallajuhi palka, ja siis lasevad ta lahti (1) Juhtkiri: Raadist ei tohi saada uut Annelinna (2) Ühishauas peitunud luud paljastavad kauge aja tooruse (8) Waldorfgümnaasium lõikas loorbereid Enriko Talvistu: traktoriga pargis ja asfaldil. Raske veoautoga ka Tasku remont annab poodidele lisaruumi Auhind võttis baleriinil põlved nõrgaks Sardell 80 senti. Viiner 20 senti. Isevärki baaris kantseldab vanapaar väsimatult Ümarlaua rüütleid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: Nikaragua pealinn jäädavalt hävinenud

1 min lugemist
Managua, Nicaragua: koristustööd 1972. aasta maavärina järel. FOTO: Topography/Scanpix

Maavärisemise hävitustöö on nii täielik, et Managuat ei saa enam üles ehitada. Ohvrite arvu ei ole ikka veel võimalik täpselt kindlaks teha. Arvatavasti on jutud 2500 surnust liialdatud.

Ameerika Ühisriikide mereväe ohvitserid, kes päästetöid juhivad, arvavad, et vahest on õige oletada surnute arvu 1000 ümber. Kaitseliidu  poolt on senini maetud 277 laipa. Et ära hoida taudide puhkemist pannakse kõigile elanikkudele sunduslikult kaitserõugeid.

Vähemalt 30 000 peavarjuta jäänud elanikku on linna ümbruse küngastel voodilinadest, tekkidest ja muust sellesarnasest materjalist valmistatud telkides.

New-Yorgi teatel on Nikaragua valitsus otsustanud maavärisemisel hävinenud pealinna mitte enam uuesti üles ehitada. Linn evakueeritakse täielikult. Missugune linn võetakse vabariigi uueks pealinnaks, ei ole veel teada.

Raudteeliinid on purustatud, linn on nii muust ilmast peaaegu täitsa eraldatud ja kiiret abi saab juure tuua ainult lennukitega. Linna 60 000 elanikule jagatakse valitsuse poolt maksuta toiduaineid.

Managua rusudel mässasid leegid veel kolmapäeval edasi. Kogu linn lõõmas tules. Tuli võttis eriti selle läbi metsiku ulatuse, et maavärisemine purustas valgustusgaasi torustiku, millest väljavoolav gaas võttis tuld. Ameerika mereväe sõduritel, kes kogu jõuga päästetöid toimetavad, läks korda tulele piiri panna kolmapäeva õhtul.

3.04.1931

Seotud lood
01.04.2017 04.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto