Sisukord
Eesti
Postimees
03.04.2017
Eesti Minister Ossinovski vastuoluline töökohustus (7) Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Male Tagakülg Mihkelson: populistlikud eksirännakud tõrjusid IRLi valijad (11) Osa IRList elab uue juhi ootuses Miks ei peaks minema Marsile elu otsima? (5) Majandus Parem on säästudest vaikida Apple hakkab aprillis kolima Eesti Teede poliitiline edu võib erastamisplaani nurjata Kinnisvaramaks kui keskaegne igand (5) Välismaa AJA PEEGEL: Kuidas oleks ühe saarega Baleaaridel? KOHALIK VAADE. Iidset Leedu kindlust ohustab inimlik rumalus Colombias on äkktulvad ja mudavoolud nõudnud üle 200 inimelu Soome kaitsepolitsei hoiatab noorpoliitikute värbamise eest (1) Arvamus Ivo Pilving: põhiõiguste kaitset tuleb alustada õigest otsast Madis Kalvet: rahu Eesti jalgpalli(koondise)s Juhtkiri: lapsed liiguvad vähe – mida teha? (1) Mart Raudsaar: usun, seega nii on (1) Tiina Tambaum: eesmärk surra tervena (2) Postimees 1931. aastal: Nikaragua pealinn jäädavalt hävinenud Kultuur Folk, beats and rock'n'roll! Mõnes paigas on rohkem peoenergiat Sport Spordi lühiuudised Kas Pärnu salapärane probleem Pulgaga maksab tiitli? Kas Vettel ja Hamilton pakuvad lõpuks suure lahingu? Kotsari ja South-Carolina uhkus, valu ja pisarad Taru karjääri edukaima hooajaga rahule ei jäänud Tarbija Miks ei peaks minema Marsile elu otsima? (5) Tartu Linn ei kiirusta kahe klubi tülisse Tartu Sporti segama Uut moodi kohalik poliitika: esmalt tõstavad vallajuhi palka, ja siis lasevad ta lahti (1) Juhtkiri: Raadist ei tohi saada uut Annelinna (2) Ühishauas peitunud luud paljastavad kauge aja tooruse (8) Waldorfgümnaasium lõikas loorbereid Enriko Talvistu: traktoriga pargis ja asfaldil. Raske veoautoga ka Tasku remont annab poodidele lisaruumi Auhind võttis baleriinil põlved nõrgaks Sardell 80 senti. Viiner 20 senti. Isevärki baaris kantseldab vanapaar väsimatult Ümarlaua rüütleid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Miks ei tehta riigigümnaasiumide juurde võimlaid?

2 min lugemist

Praegu on Eestis 12 riigigümnaasiumi, kokku on riigil plaanis neid ehitada 24. Gümnaasiumivõrgustiku korrastamise meetmes on aga öeldud, et uute gümnaasiumihoonete ehitamise juures pole spordihoonete rajamine mõistlik. See oleks riigile lihtsalt liiga kulukas.

Tellijale

Probleemile juhtis nädala alguses Postimehes ilmunud arvamusloos tähelepanu Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, kes tundis muret, et riigigümnaasiumid ehitatakse võimlateta. Gümnaasiumiastmes on kolme aasta jooksul ette nähtud viis kursust kehalist kasvatust. Üks kursus sisaldab 35 õppetundi. Kuigi lisaks koolidele leidub Eestis teisigi spordihooneid, arvas Sõõrumaa, et kooli ajal seisavad need tühjalt ja paiknevad sageli vales kohas, mis tähendab, et õpilastel tuleb koolist kaugele sportima minna.

Haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu juht Kalle Küttis kinnitas, et kõigi seni ehitatud riigigümnaasiumide lähedal on sportimisvõimalused olemas. «Krundid on valitud nii, et need oleksid olemasolevate spordibaaside juures, mille hommikusi vabu aegu saaks koolid kasutada,» lausus ta. Näiteks tõi ta Jõhvi, Põlva, Jõgeva, Kärdla ja Viljandi, kus riigigümnaasiumide kõrval on spordikompleksid, mida koolid kasutavad.

01.04.2017 04.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto