Sisukord
Maailm
Tänane leht
04.04.2017
Eesti Plahvatuskoha lähedal asuva Peterburi Jaani kiriku töötajail oli täna õnneks puhkepäev Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakaas Male Märtsi rängimad liiklusõnnetused juhtusid Virumaal Riigikontroll soovitab muuta omavalitsuste rahastamist Parvlaevade hilinemine tõi neli miljonit eurot tulu Vandaalitseja lõhkus Valgas hulga aknaid Umbusalduse äärel Tsahkna: üllatust polnud (2) Majandus Britid ostsid ära ühe Eesti tuntuma idufirma Rail Balticu maksumus on 5,8 miljardit eurot Eesti majanduse lühiuudised Eestlased armastavad uusi autosid ja laenamist (2) Soomet on tabanud turismibuum Seljad kokku, kett peale, kramp välja ja uut Eestit tegema (2) Välismaa Plahvatuskoha lähedal asuva Peterburi Jaani kiriku töötajail oli täna õnneks puhkepäev Venemaa on üks suuremaid panustajaid ISISe ridadesse Andrei Kuzitškin: surmast lahutas üks minut ja üks kilomeeter Lenini võit on hea uudis Assange’ile Saksa britid kindlustavad Brexiti-järgset tulevikku Ecuadori valimised võitis Lenin Peterburi metroos kärgatas plahvatus Egiptuse juudid üritavad kaduvat pärandit elus hoida Arvamus Anu Realo: kas kriitika MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi aadressil on «alati õigustatud» või on «tõde kusagil vahepeal» (4) Mihhail Korb vastuseks Igor Tarole: maakondi ei hävita keegi (1) Jarmo Mäkelä: Kremli mõttepaus ja Soome tõrvamine (3) Juhtkiri: tragöödia lähedases linnas (1) Aivar Pau: lähen täna arsti juurde, ehkki see ei peaks nii olema (5) Postimees 1894. aastal: koolid toodavad elukaugeid riigiametnikke Asta Õim: võta heaks või pane pahaks (4) Kultuur Maaelunäitus viskab ninna nii õigena tunduvat lõhna Sport Spordi lühiuudised Kotsari tiimi põhitegijad lahkuvad, pikki tuleb juurde Järjekordse suure võiduga tagasi tippu Enneolematu skandaal meistriliigas ehk kuidas neli klubi tartlastele kambaka tegid Leho Pent sai kauaoodatud EMi eel vigastada AK Maaelunäitus viskab ninna nii õigena tunduvat lõhna Tartu Sentimeetrite mäng parklas on silmaga näha ja rooli taga tunda (1) Laeva vallamajas tuleb peagi sotsiaalmaja soolaleivapidu Tartu lennujaam valmistub töötama Tallinna varulennuväljana Üle ukse tõstetud kastis peitus ootamatu aare Toome nõlv saab metallist piirde Sinine silm maadlusneidu nutma ei aja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Plahvatuskoha lähedal asuva Peterburi Jaani kiriku töötajail oli täna õnneks puhkepäev

2 min lugemist
Peterburi Jaani kirik. FOTO: Raigo Pajula/Postimees

Peterburi Jaani kiriku kontserdisaali direktor Zoja Tumanova ütles, et Jaani kirikule on Sennaja väljaku metroojaam kõige lähem metroojaam, kuid puhkepäeva tõttu olid töötajad täna kodused.

Jaani kirik on Eesti sümbol Peterburis, mis taastati Eesti riigi raha eest Eesti Kontserdi eestvedamisel.

«Sennaja väljakult on jalgsi 20-25 minutit Jaani kirikuni tulla,» kirjeldas ta. Sennaja väljakult saab Jaani kiriku juurde ka marsruuttaksoga. Tumanova lisas, et ta ise sõidab tööle autoga, aga üks kolleeg tuleb küll metrooga. Täna on Jaani kirikus puhkepäev ja kedagi tööle ei pidanud tulema.

«Kui Peterburis käies metrooga sõidan, siis kasutan ikka Sennaja metroojaama, et Jaani kirikusse minna,» lausus Eesti Kontserdi meediajuht Lauri Aav.

 «Metroo ei tööta, me ei tea, kas oli üks või rohkem plahvatusi, mobiiltelefonid ei töötanud umbes pool tundi,» kirjeldas Vassili saarel elav Tumanova. «Homme on meil kirikus kitarrikontsert – ei tea, kas see tuleb või mitte,» oli kontserdisaali direktor paar tundi pärast plahvatust kahtlev.

«Mis linnas edasi toimub, ei kujuta ette, kui metroo seisab, siis seisab ju kogu linn,» tõdes Tumanova.

Seda, et Peterburis on külas ka Venemaa president Vladimir Putin, Tumanova ei teadnud. «Putin käib Peterburis sageli – kord kuus kindlasti ja siis on tänavad, kus ta liigub, tühjad,» rääkis ta.

Töö tõttu tihti Peterburis viibiva ettevõtja Ivari sõnul on Putini Peterburis viibimise ajal ka varem olnud mobiililevi häiritud ning autode navigatsioonisüsteemid ei tööta. Väidetavalt selleks, et vältida küberrünnakuid, rääkis ettevõtja, kes hetkel Peterburis ei viibi.

Tumanova märkis, et 8. aprillil on Jaani kirikus kava järgi Eesti Vabariik 100 kontsert, kuhu pidi tulema ka Eesti peaminister Jüri Ratas. Kas üritus ikka toimub, ei osanud Tumanova nüüd öelda.

Peaministri nõuniku Natalia Malleuse sõnul tegi peaminister sotsiaalmeedias Peterburi plahvatuses hukkunute mälestuseks kaastundeavalduse, kuid 8. aprilli üritustel osalemist või mitte osalemist pole arutatud. «Praegu ei ole sel teemal juttu olnud,» lausus Malleus. Tema sõnul on praeguse seisuga peaministri osalemine Peterburis, Eesti Vabariik 100 avaüritusel jõus. «Vaatame, mis lähipäevadel saab,» lausus Malleus.

Seotud lood
03.04.2017 05.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto