Sisukord
Sport
Tänane leht
04.04.2017
Eesti Plahvatuskoha lähedal asuva Peterburi Jaani kiriku töötajail oli täna õnneks puhkepäev Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakaas Male Märtsi rängimad liiklusõnnetused juhtusid Virumaal Riigikontroll soovitab muuta omavalitsuste rahastamist Parvlaevade hilinemine tõi neli miljonit eurot tulu Vandaalitseja lõhkus Valgas hulga aknaid Umbusalduse äärel Tsahkna: üllatust polnud (2) Majandus Britid ostsid ära ühe Eesti tuntuma idufirma Rail Balticu maksumus on 5,8 miljardit eurot Eesti majanduse lühiuudised Eestlased armastavad uusi autosid ja laenamist (2) Soomet on tabanud turismibuum Seljad kokku, kett peale, kramp välja ja uut Eestit tegema (2) Välismaa Plahvatuskoha lähedal asuva Peterburi Jaani kiriku töötajail oli täna õnneks puhkepäev Venemaa on üks suuremaid panustajaid ISISe ridadesse Andrei Kuzitškin: surmast lahutas üks minut ja üks kilomeeter Lenini võit on hea uudis Assange’ile Saksa britid kindlustavad Brexiti-järgset tulevikku Ecuadori valimised võitis Lenin Peterburi metroos kärgatas plahvatus Egiptuse juudid üritavad kaduvat pärandit elus hoida Arvamus Anu Realo: kas kriitika MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi aadressil on «alati õigustatud» või on «tõde kusagil vahepeal» (4) Mihhail Korb vastuseks Igor Tarole: maakondi ei hävita keegi (1) Jarmo Mäkelä: Kremli mõttepaus ja Soome tõrvamine (3) Juhtkiri: tragöödia lähedases linnas (1) Aivar Pau: lähen täna arsti juurde, ehkki see ei peaks nii olema (5) Postimees 1894. aastal: koolid toodavad elukaugeid riigiametnikke Asta Õim: võta heaks või pane pahaks (4) Kultuur Maaelunäitus viskab ninna nii õigena tunduvat lõhna Sport Spordi lühiuudised Kotsari tiimi põhitegijad lahkuvad, pikki tuleb juurde Järjekordse suure võiduga tagasi tippu Enneolematu skandaal meistriliigas ehk kuidas neli klubi tartlastele kambaka tegid Leho Pent sai kauaoodatud EMi eel vigastada AK Maaelunäitus viskab ninna nii õigena tunduvat lõhna Tartu Sentimeetrite mäng parklas on silmaga näha ja rooli taga tunda (1) Laeva vallamajas tuleb peagi sotsiaalmaja soolaleivapidu Tartu lennujaam valmistub töötama Tallinna varulennuväljana Üle ukse tõstetud kastis peitus ootamatu aare Toome nõlv saab metallist piirde Sinine silm maadlusneidu nutma ei aja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enneolematu skandaal meistriliigas ehk kuidas neli klubi tartlastele kambaka tegid

6 min lugemist
Pavel Semenov (mustas särgis). FOTO: Kristjan Teedema

Pettusekahtlustus, meistriliiga klubide ühine vastuhakk distsiplinaarkomisjonile, nelja meeskonna ühisrinne Tartu tiimi vastu ja play-offʼide ärajäämise oht – see kõik on viimastel nädalatel olnud Eesti saalihokikogukonna ärev argipäev. Koduses saalihokis on tegemist esimese tõsise skandaaliga 24 tegutsemisaasta jooksul ja kuigi tänaseks on suurem torm vaibunud, leidub veel vastamata küsimusi.

Tellijale Tellijale

Kõiki suuremaid meistriliiga meeskondi ja alaliitu hõlmanud lugu sai alguse 12. märtsil, kui omavahel kohtusid põhiturniiri matšis SK Link/Saku ja Eesti Maaülikooli SK. Kohtumine läks lisaajale ja selle võitis seisuga 14:13 Saku, kuid mängu järel teatas alaliit, et tartlaste viimase kolmandiku mängupilt tekitab kahtluse, justkui oleks soovitud meelega kaotada. Pärast tõendite kogumist otsustas alaliit kokku kutsuda kõigi meistriliiga klubide esindajad, et ühise laua taga juhtumit arutada.

Kuigi kokkusaamisel leiti, et tegemist polnud kokkuleppemänguga, jäi püsima arvamus, et EMÜ soovis tabelisse saada kaotust. Nimelt oleks see neile eesootavates poolfinaalides andnud vastaseks väidetavalt nõrgema vastase ehk Saku asemel oleks kokku mindud Sparta Automaailmaga. EMÜ esitas oma mängiva peatreeneri Pavel Semenovi põhjenduse, et kuna kaks Tartu mängijat (Aleksandr Avtušenko ja Kaspar Virkus) olid juba kõnealuses kohtumises vigastada saanud ja selle mänguga polnud EMÜ-l võimalik enam liigatabelis oma positsiooni parandada, soovitas Semenov meestel end mitte liigselt lõhkuda. Sellise mängupildi kohta, kus treeneri soovitusel liigseid mängulisi riske ei võetud, leitigi hiljem, et tegemist võis olla pettusega. EMÜ esindaja Kaarel Ird kinnitas aga tagantjärele Postimehele, et käsku kaotada kindlasti ei antud ja seda on võimalik tõestada mängijate seletuste abil.

03.04.2017 05.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto