L, 2.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Umbusalduse äärel Tsahkna: üllatust polnud

Tuuli Koch
, reporter
Umbusalduse äärel Tsahkna: üllatust polnud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
IRLi eestseisus kogunes eile Toompeal IRLi fraktsiooni ruumides, et arutada erakonna tulevikku, pildil erakonna esimees Margus Tsahkna ning IRL eestseisuse liikmed Mart Nutt ja Siim Kiisler.
IRLi eestseisus kogunes eile Toompeal IRLi fraktsiooni ruumides, et arutada erakonna tulevikku, pildil erakonna esimees Margus Tsahkna ning IRL eestseisuse liikmed Mart Nutt ja Siim Kiisler. Foto: Jaanus Lensment

Res Publica leeri kontrolli all oleva Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisuse eilse paaritunnise kohtumise järel tunnistas erakonna juht Margus Tsahkna oodatud tagasilööki – vastaspool sai oma tahtmise ehk juba enne põhikirja muutmist võib toimuda uue juhi valimine.

Tsahkna soovis lõpetada kunagi Res Publicaga ühinemise järel tekkinud suletud, blokkides hääletamise, muuta partei põhikirja ja pakkuda juhtorganite valimisel kõigile hääletamissoovijatele selleks võimaluse. 24-liikmeline eestseisus jäi aga eile vastupidisele arvamusele ning Res Publica leeri eestkõnelejaks saanud erakonna aseesimehe Siim Kiisleri ettepanek – enne valime uue juhi ja siis muudame põhikirja – sai ülekaaluka toetuse.

Seega hakkab sel laupäeval kogunev IRLi volikogu arutama kaht ettepanekut. Tsahkna ettepaneku järgi koguneb erakonna suurkogu 29. aprillil ja muudab põhikirja ning seejärel kohtutakse uuesti 13. mail, et valida uue põhikirja alusel uued juhid. Erakonna eestseisuse ettepanek näeb ette, et erakonna suurkogu koguneb 13. mail ja valib uued juhid.

Tagasi üles