Sisukord
Sport
Postimees
05.04.2017
Eesti Eestlased plaanivad ehitada täispuhutava kasvuhoone Mustlased sokutavad pärnakatele potte müüa Mälumäng Šoti jõukudega seotud Eesti mõrvarid paigutati teise vanglasse Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Fotod ja video: Medvedevi talveresidents laiutab Sotši eesti külas (18) Tagakülg Seeder loodab kiirele uue juhi valimisele (2) Politsei otsib eakat naist kirvega ähvardanud meest Esikülg 5. aprill Majandus Majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Kaubandus näeb Ida-Virus tulevikku (1) Eurotsooni majandus hakkab toibuma Sõõrumaa tõttab koolidele spordisaale ehitama (2) Välismaa Flynni Vene-sidemete sasipundar ootab harutamist KOHALIK VAADE: Kalamälu võidukäik Trumpi vastuoluline usaldusisik Erik Prince Välismaa lühiuudised 05.04 USA ja Venemaa leidsid tagatoa Seišellidel Peterburi tragöögia korraldas noor kirgiis (1) Vandenõuteooriate ohvrid otsivad õiglust Arvamus Juhtkiri: venelasi ärritab võõras rikkus senisest enam (12) Erkki Bahovski: äkki tahab Läti meilt Ruhnut ja Valgat? (9) Jüri Laurson: arusaamatu hinnakiri, mis nöörib tarbijat (1) Tõnis Oja: Tuleva tibusid loetakse aastal 2047 (1) Kristjan Oad: kui Eesti tahab talente, peame neile ajju häkkima (1) Postimees 1994. aastal: Eesti delegatsioon ei tohi teha Venemaale mingeid järeleandmisi, nõudsid piketeerijad Katri Raik: teeme Narvast kolmanda Eesti linna (3) Kultuur Smaragdlinna muinasjutuline hiilgus Mida plaanib Signe Kivi Tartu Kunstimuuseumi direktorina? (5) Kultuuri lühid Sport NHL jätabki olümpiahoki staarideta Tänaku rekord pani Soome ralli korraldajad sundseisu Kanepi: ilma rahata ei taha ma tipptasemel tennist mängida (4) Kelly Sildaru saab minna starti tavapärasest rahulikuma südamega Toetusraha püüdmine võib tuua neljapaadis kaasa vangerdusi Tartu Kergliikluse sasipundar: rattur ei saa kiiresti ja mugavalt, jalakäija tunneb hirmu Tallinlanna Signe Kivi hakkab Tartmuse direktorina tartlannaks Taskupark valmib juuni algul, uus tallikatus juuni lõpuks Amfiteater osutus liiga kalliks ja võib rajamata jäädagi Päev muuseumis: kas näljasurm või mahalaskmine ja teised lood President kutsus üles koguma hargmaist folkloori Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toetusraha püüdmine võib tuua neljapaadis kaasa vangerdusi

3 min lugemist
Kaur Kuslap (vasakul) ja Sten-Erik Anderson (paremalt teine) on varasemalt saanud Allar Raja (vasakult teine) ja Kaspar Taimsoo (paremal) kõrval võimaluse end neljapaadis proovile panna. Kas üks neist või mõlemad saavad seda mai lõpus EMil taas? FOTO: Fred Killing

Nagu igapäevaelus, on ka spordis just raha see, mis paneb rattad käima – praegusel juhul siis noortele meestele aerud pihku. Sõudmise neljapaat tegi mullu küll väga eduka hooaja, kuid aina enam tuleb vaadata ka tulevikku. Nii küpseb ka koondise peatreeneri Matti Killingu peas plaan, mis aitaks tulevikutegijaid ala juures hoida: tänavuseks EMiks võidakse üks või kaks nooremat sõudjat edutada neljapaati.

Tellijale Tellijale

Eesti Olümpiakomitee maksab sportlastele palka ja ettevalmistustoetust tulemuste järgi. Nii on Rio olümpiamängudel pronksmedalid võitnud kogenud Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endreksoni ja Kaspar Taimsoo selja taga olevad noored sisuliselt tühjade pihkudega.

Just nimetatud nelik on Eestile viimastel aastatel toonud au ja kuulsust. Loodetud tulevikutegijad ei ole kahel eelneval hooajal aga sõudmises silmapaistvate tulemusteni jõudnud.

Nüüd on tekkinud võimalus ulatada neile abistav käsi. Eelkõige tuleb esmalt aga ise mees olla.

Olümpiahooajale järgnev aasta on tihti tavapärasest erinev. Rohkem leitakse aega katsetamiseks. Samamoodi on ka Eestis. Oma osa on selles muidugi ka Jämsä seljavigastusel.

Täpsemalt on neljapaadi raudvara seganud ühe diski kerge väljavõlvumus. Sõudja ise on tõdenud, et selja täiesti korda saamiseks võib minna ka paar kuud. Üleliia ta probleemist endale aga stressi tekitada ei luba.

04.04.2017 06.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto