Fotod ja video: Medvedevi talveresidents laiutab Sotši eesti külas

Dmitri Medvedevi eraviisiliselt e-posti aadressilt saadetud korraldused: lahendada probleemid konditsioneeri, ventilatsiooni ja kaminatega, seada sisse muusika kuulamise ja filmi vaatamise ruumid, osta head veinipokaalid, karahvine ja Moldova veini (jagada «mäe» ehk Psehhako ja «jõe» ehk Pljosi residentsi vahel), vaja on CD-plaatide kuulamise võimalust siia-sinna, korraldada rõdude (sellest tuleb rääkida kellegi DNiga) ja tara kaitse (on juba pärinud selle järele, aga pole vastatud). Ja mis peamine – Psehhako olgu personaliga mehitatud. FOTO: fbk.info

Venemaa opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi eestvedamisel avaldatud värskest riigi tippjuhtide korruptsiooniraportist paljastub ootamatu seos Eestiga. Nimelt paikneb peaminister Dmitri Medvedevi korruptiivse skeemi abil omandatud luksuslik talveresidents Sotšis Eestiga ajalooliselt tihedalt seotud alal – eestlaste küla Esto-Sadoki ehk Eesti Aiakese maadel.

Tellijale Tellijale

Ametlikult võõrastemajaks nimetatav Medvedevi eraresidents paikneb paberite järgi eestlaste küla piirides. Tegelikult on kompleks aga orus paiknevast asulast tubli mitu kilomeetrit eemal, 1424 meetri kõrgusel Psehhako mäenõlval.

Varem laius seal tihe mets. Enne 2014. aasta taliolümpiat Sotšis tehti ala aga puudest osaliselt lagedaks, nii et sinna sai rajada suusakeskuse, hotelle, restorane ja iseenesestmõistetavalt korraliku tee Eesti Aiakesse.

04.04.2017 06.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto