Sisukord
Aed
Tänane leht
05.04.2017
Eesti Eestlased plaanivad ehitada täispuhutava kasvuhoone Mustlased sokutavad pärnakatele potte müüa Mälumäng Šoti jõukudega seotud Eesti mõrvarid paigutati teise vanglasse Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Fotod ja video: Medvedevi talveresidents laiutab Sotši eesti külas (18) Tagakülg Seeder loodab kiirele uue juhi valimisele (2) Politsei otsib eakat naist kirvega ähvardanud meest Esikülg 5. aprill Majandus Majanduse lühiuudised Välismajanduse lühid Kaubandus näeb Ida-Virus tulevikku (1) Eurotsooni majandus hakkab toibuma Sõõrumaa tõttab koolidele spordisaale ehitama (2) Välismaa Flynni Vene-sidemete sasipundar ootab harutamist KOHALIK VAADE: Kalamälu võidukäik Trumpi vastuoluline usaldusisik Erik Prince Välismaa lühiuudised 05.04 USA ja Venemaa leidsid tagatoa Seišellidel Peterburi tragöögia korraldas noor kirgiis (1) Vandenõuteooriate ohvrid otsivad õiglust Arvamus Juhtkiri: venelasi ärritab võõras rikkus senisest enam (12) Erkki Bahovski: äkki tahab Läti meilt Ruhnut ja Valgat? (9) Jüri Laurson: arusaamatu hinnakiri, mis nöörib tarbijat (1) Tõnis Oja: Tuleva tibusid loetakse aastal 2047 (1) Kristjan Oad: kui Eesti tahab talente, peame neile ajju häkkima (1) Postimees 1994. aastal: Eesti delegatsioon ei tohi teha Venemaale mingeid järeleandmisi, nõudsid piketeerijad Katri Raik: teeme Narvast kolmanda Eesti linna (3) Kultuur Smaragdlinna muinasjutuline hiilgus Mida plaanib Signe Kivi Tartu Kunstimuuseumi direktorina? (5) Kultuuri lühid Sport NHL jätabki olümpiahoki staarideta Tänaku rekord pani Soome ralli korraldajad sundseisu Kanepi: ilma rahata ei taha ma tipptasemel tennist mängida (4) Kelly Sildaru saab minna starti tavapärasest rahulikuma südamega Toetusraha püüdmine võib tuua neljapaadis kaasa vangerdusi Tartu Kergliikluse sasipundar: rattur ei saa kiiresti ja mugavalt, jalakäija tunneb hirmu Tallinlanna Signe Kivi hakkab Tartmuse direktorina tartlannaks Taskupark valmib juuni algul, uus tallikatus juuni lõpuks Amfiteater osutus liiga kalliks ja võib rajamata jäädagi Päev muuseumis: kas näljasurm või mahalaskmine ja teised lood President kutsus üles koguma hargmaist folkloori Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlased plaanivad ehitada täispuhutava kasvuhoone

2 min lugemist
Kasvuhoone prototüüp näitab, milline nutikas leiutis välja nägema hakkab. FOTO: Greenball

Mitte kõik kasvuhooned ei pea olema tugeva vundamendiga maa küljes kinni. Vähemalt arvab nii eesti noormees Kaspar Nagel, kes tuli välja ideega täispuhutavast kasvumajast, mille saab talveks karmi ilmastiku eest ära pakkida.

Tellijale Tellijale

Greenballi-nimelise kasvuhoone leiutaja ütleb, et selle täispumbatava konstruktsiooniga kilekattega triiphoone sihtgrupina näeb ta eelkõige inimest, kes elab oma majas või aialapiga korteris, peab lugu tervislikust ja isekasvatatud toidust, kuid kelle elutempo on samas liiga kiire, et pidevalt oma taimede eest hoolt kanda. Nimelt pole see, et kasvuhoone saab vähese vaevaga täis pumbata ja õhust tühjaks lasta, veel kõik – lisaks on triiphoone vaat et täielikult automatiseeritud ja paneb taimed vilju kandma ka ilma suurema inimesepoolse sekkumiseta.

«Meie kasvuhoone on täispumbatav ning kastmis- ja õhutussüsteemidega,» kiidab Nagel. Ta selgitab, et kasvuhoone kogub oma kastmisvee vihmaveest, hoiustab seda ning samal ajal reguleerib vee abil õiget temperatuuri. «Tuulutussüsteemid on samuti automaatsed, mis kokkuvõttes tähendab seda, et kasvuhoonet peaks kontrollima nädalas korra, et veenduda selle toimimises ning vajadusel teha parandusi või kohendusi,» selgitab Nagel. Tulevikus plaanib ta oma tiimiga välja töötada hoonele sobiva vaakumsoojustuse, mis lubaks taimi kasvatada ka üsna madalatel temperatuuridel.

04.04.2017 06.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto