NHL jätabki olümpiahoki staarideta

Aleksandr Ovetškin FOTO: Petr David Josek/AP

Jäähokiliiga NHL teatas, et ei tee oma mängugraafikusse 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamängude ajaks pausi. See tähendab, et olümpiajääl ei näe seekord tervet maailma parimate hokimeeste plejaadi.

Tellijale Tellijale

«Oleme varem selgitanud, et enamik meie klubisid on kindlameelselt vastu 2017/2018 hooaja lõhkumisele, mahutamaks sinna võimalust osaleda olümpiamängudel. Oleme aga oodanud mitu kuud ja dialoogi pole ikka tekkinud,» teatas liiga ametlikus teadaandes.

Aasta eest teatas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK), et lõpetab olümpial NHLi mängijate reisi- ja kindlustuskulude katmise. Rahvusvaheline Jäähokiliit (IIHF) oli küll valmis ROKi kohustused üle võtma, ent NHL ajas sõrad vastu. Liiga lihtsalt ei soovinud, et alaliit raiskaks tippude peale raha, mida saaks kasutada pigem noortehoki arendamiseks.

ROKi president Thomas Bach loodab siiski veel NHLiga kokkuleppele jõuda. Tema sõnul pakuti NHLile samu tingimusi, mis eelmistelgi olümpiatel, kuid NHL soovis enamat. «Rahvusvahelise Jäähokiliidu väljakäidud ettepanek katta kindlustus- ja reisikulud oli sama mis eelmistel mängudel, aga sellega nad enam ei rahuldu,» ütles ta.

04.04.2017 06.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto