Sisukord
Arvamus
Postimees
07.04.2017
Eesti Horoskoop Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Pööre poolkutselisele päästele tuleb. Aga millal? Tagakülg Tallinn ütleb BWMile ühe prügilepingu üles Viljandi tulistaja mõisteti 14 aastaks vangi Vabaduse väljakul avati sinilille kampaania Toimetuse vahva juht tõi Eestile palju kasu Kummalised käärid tervisetõendites Majandus Investor Mari: minu isiklik osturalli Robotitega toiduvedu Tallinnas läheb hästi Toidutööstused muudavad tooteid tervislikumateks (7) Nordeconi juht: buumi märgid on nähtavad Amazoni juht panustab kosmoseturismile Välismaa Obama punane joon ehk keemiarünnakud Süüria sõjas Venemaa eitab Assadi süüd Süüria keemiarünnakus (1) Uurijate hinnangul oli Peterburi ründajal kaasosalisi Arvamus Margus Tsahkna: avatud Isamaa (7) Hanno Pevkur: miks peaks Eesti juubelipidu algama Venemaal? (12) Katrin Rehemaa: õige arstiabi õigel ajal õigest kohast Juhtkiri: Assadi võit inimkonna üle (24) Edasi 1968. aastal: kohtusaalist: kallaletung taksos Neeme Korv: IRLi aheldatud pealik ja vajuv vesi (8) Andrus Karnau: sideäri kahe suure haardes Kultuur Hetk ja kõiksus. Kultuurimälu GPS Sport Spordi lühiuudised Tartu kaitses edu ja võitis pronksi Kiusamisest pole pääsu ka sportlastel Itaallased külvasid segadust, kuid Kelly on ikka maailma parim (2) Kaks jalutuskäiku ja magus lohutusauhind Tarbija Nouvelle Vague: pärast igat albumit mõtleme, et nüüd on kõik Tartu Lärmajad riskivad eest tõstetud ukse ja ära viidud muusikakeskusega (1) Arena Tartu: 4000-5000 pealtvaatajat, 32 – 46 miljonit eurot Kaua veel? Kevad käes, aga tänavad ootavad ikka joonimist Nukud juhatavad sisse poola kultuuri päevad Talgulised päästavad teede ääres elusid (1) Matimehed võistlevad Palusalu mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1968. aastal: kohtusaalist: kallaletung taksos

1 min lugemist
Edasi FOTO: arhiiv

ENSV Ülemkohtu kriminaalasjade kohtukolleegium käis jälle Tartus. Otsus on ette loetud, karistus määratud. Istuma lähevad kaks alaealist – Kalju Kännaste ja Ants Allekõrs.

See juhtus ühel jaanuarikuu ööl. Harald Vään võttis Nõukogude väljakul peale kaks noorukit, kes avaldasid soovi sõita Kardla külla. Poisid palusid taksot siin ja seal peatada, nad ei tundvat hästi teed. Ja siis see juhtuski.

K. Kännaste müksas jalaga oma kaaslast ja lõi noaga taksojuhti. Viimane kummardus sel momendil ettepoole, et lülitada autos elekter sisse. Selle tõttu ja et ka löök polnud tugev, ei saanud H. Vään eriti kannatada. Taksojuht hakkas end kaitsma, mispeale noorukid põgenesid.

Poisid tunnistasid kohtus kõik puhtsüdamlikult üles. Nad olevat tahtnud oma seikluslusti rahuldamiseks autot röövida. Kus on aru? Asja muudab mõneti mõistetavaks see, et noorukid olid alaarenenud.

Kohus võttis arvesse mitmeid pehmendavaid asjaolusid (kohtualused on alaealised, autojuht pääses ainult terviserikkega) ning määras karistuse alla alammäära.

K. Kännaste mõisteti süüdi tapmiskatses, A. Allekõrs aga sellele kaasaaitamises. Esimesele määrati 5, teisele 4 aastat vabadusekaotust.

7.04.1968

Seotud lood
06.04.2017 08.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto