T, 16.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna vanalinnas prügi siiski vedamata ei jää

Uwe Gnadenteich
, reporter
Tallinna vanalinnas prügi siiski vedamata ei jää
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prügivedu.
Prügivedu. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna linn leppis praeguse jäätmevedajaga kokku, et too jätkab vanalinnas prügivedu niikaua, kuni korraldatud jäätmeveo konkursi võitnud firma on võimeline tööd alustama.

Vanalinna piirkonnas veab praegu vabaturu tingimustel jäätmeid AS Eesti Keskkonnateenused (EKT). Korraldatud jäätmeveo konkursi võitnud AS Baltic Waste Management (BWM) pidi seal tööd alustama 1. aprillil, kuid töö algus lükati ettevõtte palvel 1. mai peale. Äsja teatas BWM aga linnavalitsusele, et ei suuda ka 1. mail jäätmeveoga alustada.

EKT esindajad saatsid nädala alguses linnavalitsusele teabenõude, milles soovivad teada, kuidas olukord lahendatakse, sest EKT hinnangul ei luba jäätmeseadus neil enam vanalinnas teenust osutada. «EKT esindajad on meile öelnud, nad jätkaksid meeleldi vanalinna teenindamist, aga takistuseks on BWMile välja antud jäätmeluba,» rääkis abilinnapea Arvo Sarapuu (Keskerakond).

Märksõnad
Tagasi üles