Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.04.2017
Eesti Horoskoop Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Pööre poolkutselisele päästele tuleb. Aga millal? Tagakülg Tallinn ütleb BWMile ühe prügilepingu üles Viljandi tulistaja mõisteti 14 aastaks vangi Vabaduse väljakul avati sinilille kampaania Toimetuse vahva juht tõi Eestile palju kasu Kummalised käärid tervisetõendites Majandus Investor Mari: minu isiklik osturalli Robotitega toiduvedu Tallinnas läheb hästi Toidutööstused muudavad tooteid tervislikumateks (7) Nordeconi juht: buumi märgid on nähtavad Amazoni juht panustab kosmoseturismile Välismaa Obama punane joon ehk keemiarünnakud Süüria sõjas Venemaa eitab Assadi süüd Süüria keemiarünnakus (1) Uurijate hinnangul oli Peterburi ründajal kaasosalisi Arvamus Margus Tsahkna: avatud Isamaa (7) Hanno Pevkur: miks peaks Eesti juubelipidu algama Venemaal? (12) Katrin Rehemaa: õige arstiabi õigel ajal õigest kohast Juhtkiri: Assadi võit inimkonna üle (24) Edasi 1968. aastal: kohtusaalist: kallaletung taksos Neeme Korv: IRLi aheldatud pealik ja vajuv vesi (8) Andrus Karnau: sideäri kahe suure haardes Kultuur Hetk ja kõiksus. Kultuurimälu GPS Sport Spordi lühiuudised Tartu kaitses edu ja võitis pronksi Kiusamisest pole pääsu ka sportlastel Itaallased külvasid segadust, kuid Kelly on ikka maailma parim (2) Kaks jalutuskäiku ja magus lohutusauhind Tarbija Nouvelle Vague: pärast igat albumit mõtleme, et nüüd on kõik Tartu Lärmajad riskivad eest tõstetud ukse ja ära viidud muusikakeskusega (1) Arena Tartu: 4000-5000 pealtvaatajat, 32 – 46 miljonit eurot Kaua veel? Kevad käes, aga tänavad ootavad ikka joonimist Nukud juhatavad sisse poola kultuuri päevad Talgulised päästavad teede ääres elusid (1) Matimehed võistlevad Palusalu mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: sideäri kahe suure haardes

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Pm

Konkurentsiameti otsus sunnib kulmu kergitama. Elisa ja Starmani ühinemist heaks kiites lubas amet turule tekkida kahel suurel telekommunikatsioonifirmal. Telia oli juba olemas, nüüd tõuseb temaga peaaegu samale kõrgusele Elisa. Konkurentsiameti enda hinnangul kuulub nendele kahele firmale 80 protsenti elektroonilise side teenuste müügiturust, s.o televisioon, mobiilikõned, andmeside, telefon.

Tellijale Tellijale

Eesti telekommunikatsiooniäri on nüüd nagu pangandus, kus on kaks suurt panka ja mõned väikesed, kes püüavad leida ka kohta päikese all ehk kliente, käivet ja kasumit. Panganduses on kõige suurem Swedbank, sideäris on lohutus ehk veel selles, et Elisa/Starman ja Telia on enam-vähem võrdse suurusega tegijad. Kui lähtuda loogikast, et võitja võtab turult koore, võiks see eeldada kahe ettevõtte vahel teatud jõupingutusi klientide meelitamiseks. Samas, arvestades turuosa suurust, mõtlevad suured pigem sellele, kuidas tehtud investeeringud tagasi teenida ja omanikele tulunumbreid näidata.

06.04.2017 08.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto