Sisukord
Tänane leht
Postimees
07.04.2017
Eesti Horoskoop Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Pööre poolkutselisele päästele tuleb. Aga millal? Tagakülg Tallinn ütleb BWMile ühe prügilepingu üles Viljandi tulistaja mõisteti 14 aastaks vangi Vabaduse väljakul avati sinilille kampaania Toimetuse vahva juht tõi Eestile palju kasu Kummalised käärid tervisetõendites Majandus Investor Mari: minu isiklik osturalli Robotitega toiduvedu Tallinnas läheb hästi Toidutööstused muudavad tooteid tervislikumateks (7) Nordeconi juht: buumi märgid on nähtavad Amazoni juht panustab kosmoseturismile Välismaa Obama punane joon ehk keemiarünnakud Süüria sõjas Venemaa eitab Assadi süüd Süüria keemiarünnakus (1) Uurijate hinnangul oli Peterburi ründajal kaasosalisi Arvamus Margus Tsahkna: avatud Isamaa (7) Hanno Pevkur: miks peaks Eesti juubelipidu algama Venemaal? (12) Katrin Rehemaa: õige arstiabi õigel ajal õigest kohast Juhtkiri: Assadi võit inimkonna üle (24) Edasi 1968. aastal: kohtusaalist: kallaletung taksos Neeme Korv: IRLi aheldatud pealik ja vajuv vesi (8) Andrus Karnau: sideäri kahe suure haardes Kultuur Hetk ja kõiksus. Kultuurimälu GPS Sport Spordi lühiuudised Tartu kaitses edu ja võitis pronksi Kiusamisest pole pääsu ka sportlastel Itaallased külvasid segadust, kuid Kelly on ikka maailma parim (2) Kaks jalutuskäiku ja magus lohutusauhind Tarbija Nouvelle Vague: pärast igat albumit mõtleme, et nüüd on kõik Tartu Lärmajad riskivad eest tõstetud ukse ja ära viidud muusikakeskusega (1) Arena Tartu: 4000-5000 pealtvaatajat, 32 – 46 miljonit eurot Kaua veel? Kevad käes, aga tänavad ootavad ikka joonimist Nukud juhatavad sisse poola kultuuri päevad Talgulised päästavad teede ääres elusid (1) Matimehed võistlevad Palusalu mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Robotitega toiduvedu Tallinnas läheb hästi

1 min lugemist
Starshipi pakiveorobot toimetas Tallinnas toidu restoranist kliendi koju FOTO: Eero Vabamägi

Mitmeski suurriigis hoogsalt haaret laiendavad Starshipi pakiveorobotid täidavad juba neljandat kuud tellimusi Tallinna tänavatel ning tegevus koos Soome toiduvahendusteenusega Wolt jätkub.

«Meie koostöö sujub hästi ja täidame iga kuu kümneid Wolti tellimusi. Teeme vedusid vaid kindlas Tallinna piirkonnas – meie Mustamäe kontori ümber paari kilomeetri raadiuses – ja seega ei pruugi need väga nähtavad olla,» ütles üks Starshipi asutajaid Allan Martinson.

Starship kasutab Wolti toiduveol oma Tallinna katseroboteid ja suurt kasvu siin esialgu ei plaanita.

«Me ei ole praegu plaaninud veomahtu Tallinnas suurendada, sest põhifookus on Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi ja Saksamaa turgudel. Tallinna tiimi põhifookus on siiski arendusel,» märkis Martinson.

Tema sõnul on nii Starshipil kui ka Woltil olnud väga huvitav näha, kuidas toimib robotiga toiduvedu reaalselt ka muudes kohtades kui suurriikides ja -linnades.

«Eesti on eriti huvitav ka oma klimaatiliste tingimuste poolest ning oleme siin saanud edukalt katsetada oma termokaste ja muid soojusrežiimiga seonduvaid arendusi. Ka kliendid on olnud väga positiivsed,» sõnas Martinson.

Soome toiduvahendusfirma Wolt alustas mullu novembris Starshipi pakiveorobotitega Tallinna tänavail proovisõite, toimetamaks kuuma toitu restoranidest klientideni. Eesti ametivõimud on teatanud, et selliste robotite katsetamine Eesti teedel on võimalik ka seadusi muutmata. Siiski on vastav eelnõu juba riigikogu menetluses.

Seotud lood
06.04.2017 08.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto