R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Robotitega toiduvedu Tallinnas läheb hästi

Aivar Pau
, tehnikaportaali toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Starshipi pakiveorobot toimetas Tallinnas toidu restoranist kliendi koju
Starshipi pakiveorobot toimetas Tallinnas toidu restoranist kliendi koju Foto: Eero Vabamägi

Mitmeski suurriigis hoogsalt haaret laiendavad Starshipi pakiveorobotid täidavad juba neljandat kuud tellimusi Tallinna tänavatel ning tegevus koos Soome toiduvahendusteenusega Wolt jätkub.

«Meie koostöö sujub hästi ja täidame iga kuu kümneid Wolti tellimusi. Teeme vedusid vaid kindlas Tallinna piirkonnas – meie Mustamäe kontori ümber paari kilomeetri raadiuses – ja seega ei pruugi need väga nähtavad olla,» ütles üks Starshipi asutajaid Allan Martinson.

Starship kasutab Wolti toiduveol oma Tallinna katseroboteid ja suurt kasvu siin esialgu ei plaanita.

«Me ei ole praegu plaaninud veomahtu Tallinnas suurendada, sest põhifookus on Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi ja Saksamaa turgudel. Tallinna tiimi põhifookus on siiski arendusel,» märkis Martinson.

Tema sõnul on nii Starshipil kui ka Woltil olnud väga huvitav näha, kuidas toimib robotiga toiduvedu reaalselt ka muudes kohtades kui suurriikides ja -linnades.

«Eesti on eriti huvitav ka oma klimaatiliste tingimuste poolest ning oleme siin saanud edukalt katsetada oma termokaste ja muid soojusrežiimiga seonduvaid arendusi. Ka kliendid on olnud väga positiivsed,» sõnas Martinson.

Soome toiduvahendusfirma Wolt alustas mullu novembris Starshipi pakiveorobotitega Tallinna tänavail proovisõite, toimetamaks kuuma toitu restoranidest klientideni. Eesti ametivõimud on teatanud, et selliste robotite katsetamine Eesti teedel on võimalik ka seadusi muutmata. Siiski on vastav eelnõu juba riigikogu menetluses.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles