Sisukord
Sport
Postimees
07.04.2017
Eesti Horoskoop Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Pööre poolkutselisele päästele tuleb. Aga millal? Tagakülg Tallinn ütleb BWMile ühe prügilepingu üles Viljandi tulistaja mõisteti 14 aastaks vangi Vabaduse väljakul avati sinilille kampaania Toimetuse vahva juht tõi Eestile palju kasu Kummalised käärid tervisetõendites Majandus Investor Mari: minu isiklik osturalli Robotitega toiduvedu Tallinnas läheb hästi Toidutööstused muudavad tooteid tervislikumateks (7) Nordeconi juht: buumi märgid on nähtavad Amazoni juht panustab kosmoseturismile Välismaa Obama punane joon ehk keemiarünnakud Süüria sõjas Venemaa eitab Assadi süüd Süüria keemiarünnakus (1) Uurijate hinnangul oli Peterburi ründajal kaasosalisi Arvamus Margus Tsahkna: avatud Isamaa (7) Hanno Pevkur: miks peaks Eesti juubelipidu algama Venemaal? (12) Katrin Rehemaa: õige arstiabi õigel ajal õigest kohast Juhtkiri: Assadi võit inimkonna üle (24) Edasi 1968. aastal: kohtusaalist: kallaletung taksos Neeme Korv: IRLi aheldatud pealik ja vajuv vesi (8) Andrus Karnau: sideäri kahe suure haardes Kultuur Hetk ja kõiksus. Kultuurimälu GPS Sport Spordi lühiuudised Tartu kaitses edu ja võitis pronksi Kiusamisest pole pääsu ka sportlastel Itaallased külvasid segadust, kuid Kelly on ikka maailma parim (2) Kaks jalutuskäiku ja magus lohutusauhind Tarbija Nouvelle Vague: pärast igat albumit mõtleme, et nüüd on kõik Tartu Lärmajad riskivad eest tõstetud ukse ja ära viidud muusikakeskusega (1) Arena Tartu: 4000-5000 pealtvaatajat, 32 – 46 miljonit eurot Kaua veel? Kevad käes, aga tänavad ootavad ikka joonimist Nukud juhatavad sisse poola kultuuri päevad Talgulised päästavad teede ääres elusid (1) Matimehed võistlevad Palusalu mälestuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiusamisest pole pääsu ka sportlastel

3 min lugemist
Johanna Allik uisutamas Kakerdaja raba jääl FOTO: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool / www.jree.ee

Kuidas rikkuda ära iluuisutajast konkurendi võistlus? Vastust teab 22-aastane Johanna Allik, kes rääkis loo kümme aastat tagasi välisvõistlusel toimunud juhtumist. «Minu uisud nüristati võistlustel ning seda tegi minu koondisekaaslane,» meenutas Allik. Postimees uuris kolmelt Eesti sportlaselt – Allikult, Ott Kiivikalt ja Gerd Kanterilt –, millised mälestused neil kooliajast sedavõrd tõsise teemaga meenuvad.

Tellijale Tellijale

Alliku esmane kokkupuude koolikiusamisega leidis aset esimeses klassis. Toona vaenati tema klassivenda, kes tuli võõrkeelsest perekonnast. Iluuisutajal on need kiusamise episoodid siiani hinges, kuigi ta üritas klassivenna tuju korduvalt tõsta. «Küpsetasin talle mõnikord pirukaid ja jalutasin temaga koos koju, et ta ennast turvalisemalt tunneks,» meenutas Allik.

Uisunüristamise juhtum toimus aga keskkonnas, kus eetikast ja moraalist üldiselt väga lugu peetakse. Tema toanaabrist koondisekaaslane tundis end toona 12 aasta vanuse Alliku väga heast lühikavast ilmselt ohustatuna ning otsustas sõbrannale alatu teoga noa selga lüüa.

Järgmisel päeval ehk vabakava esitamisel sai Allik aru, et midagi on valesti. Ta ei taibanud, kas oli ise närvis ja mõtles endale probleeme juurde või oli mängus kellegi kuri käsi. «Oleksin nagu kahe kelguga jää peale läinud,» kirjeldas ta.

06.04.2017 08.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto