Kiusamisest pole pääsu ka sportlastel

Johanna Allik uisutamas Kakerdaja raba jääl FOTO: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool / www.jree.ee

Kuidas rikkuda ära iluuisutajast konkurendi võistlus? Vastust teab 22-aastane Johanna Allik, kes rääkis loo kümme aastat tagasi välisvõistlusel toimunud juhtumist. «Minu uisud nüristati võistlustel ning seda tegi minu koondisekaaslane,» meenutas Allik. Postimees uuris kolmelt Eesti sportlaselt – Allikult, Ott Kiivikalt ja Gerd Kanterilt –, millised mälestused neil kooliajast sedavõrd tõsise teemaga meenuvad.

Tellijale Tellijale

Alliku esmane kokkupuude koolikiusamisega leidis aset esimeses klassis. Toona vaenati tema klassivenda, kes tuli võõrkeelsest perekonnast. Iluuisutajal on need kiusamise episoodid siiani hinges, kuigi ta üritas klassivenna tuju korduvalt tõsta. «Küpsetasin talle mõnikord pirukaid ja jalutasin temaga koos koju, et ta ennast turvalisemalt tunneks,» meenutas Allik.

Uisunüristamise juhtum toimus aga keskkonnas, kus eetikast ja moraalist üldiselt väga lugu peetakse. Tema toanaabrist koondisekaaslane tundis end toona 12 aasta vanuse Alliku väga heast lühikavast ilmselt ohustatuna ning otsustas sõbrannale alatu teoga noa selga lüüa.

Järgmisel päeval ehk vabakava esitamisel sai Allik aru, et midagi on valesti. Ta ei taibanud, kas oli ise närvis ja mõtles endale probleeme juurde või oli mängus kellegi kuri käsi. «Oleksin nagu kahe kelguga jää peale läinud,» kirjeldas ta.

06.04.2017 08.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto