N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trumpi punane joon andis mässulistele rohelise tule

Peeter Raudsik
Trumpi punane joon andis mässulistele rohelise tule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Süüria õhuväebaas pärast rünnakut.
Süüria õhuväebaas pärast rünnakut. Foto: AP/Spuntik/Scanpix

«Trump on enda jaoks avastanud USA poliitika kuldreegli: kui asjad lähevad kodus halvasti, siis alusta Lähis-Idas sõjalist kampaaniat,» kirjutas araabia- ja läänemaailma suhteid lahkav satiirik Karl Sharro ühismeedias.

Näib siiski vähetõenäoline, et ameeriklased alustavad laiaulatuslikku sõjategevust Bashar al-Assadi vastu, seda enam, et erinevates Süüria baasides viibib jätkuvalt hulgaliselt Vene sõjaväelasi. Neljapäevane raketirünnak oli eeskätt mõeldud punase joone mahatõmbamisena: Donald Trumpi administratsioon keemiarelvade kasutamist kõrvalt vaatama ei jää ning on selle põhimõtte kaitseks vajadusel valmis kasutama ka jõudu.

Ameeriklaste rünnaku sihtmärgiks oli al-Shayrati õhuväebaas, kust väidetavalt viidi läbi Khan Sheikhouni linna vastu toimunud keemiarünnak, milles hukkus üle 80 inimese, kellest paljud oli lapsed. Vahemerelt tulistatud rakettide tule all hävis al-Shayratis hulgaliselt sõjatehnikat ja sai surma vähemalt kuus sõdurit. Süüria valitsus nimetas ameeriklaste käiku agressiooniks, lisades, et USA toetab seeläbi terroriste.

Märksõnad
Tagasi üles