Trumpi punane joon andis mässulistele rohelise tule

Süüria õhuväebaas pärast rünnakut. FOTO: AP/Spuntik/Scanpix

«Trump on enda jaoks avastanud USA poliitika kuldreegli: kui asjad lähevad kodus halvasti, siis alusta Lähis-Idas sõjalist kampaaniat,» kirjutas araabia- ja läänemaailma suhteid lahkav satiirik Karl Sharro ühismeedias.

Tellijale Tellijale

Näib siiski vähetõenäoline, et ameeriklased alustavad laiaulatuslikku sõjategevust Bashar al-Assadi vastu, seda enam, et erinevates Süüria baasides viibib jätkuvalt hulgaliselt Vene sõjaväelasi. Neljapäevane raketirünnak oli eeskätt mõeldud punase joone mahatõmbamisena: Donald Trumpi administratsioon keemiarelvade kasutamist kõrvalt vaatama ei jää ning on selle põhimõtte kaitseks vajadusel valmis kasutama ka jõudu.

Ameeriklaste rünnaku sihtmärgiks oli al-Shayrati õhuväebaas, kust väidetavalt viidi läbi Khan Sheikhouni linna vastu toimunud keemiarünnak, milles hukkus üle 80 inimese, kellest paljud oli lapsed. Vahemerelt tulistatud rakettide tule all hävis al-Shayratis hulgaliselt sõjatehnikat ja sai surma vähemalt kuus sõdurit. Süüria valitsus nimetas ameeriklaste käiku agressiooniks, lisades, et USA toetab seeläbi terroriste.

07.04.2017 10.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto