Vene ekspert: Vene õhutõrje ülem Süürias võidakse välja vahetada

Aleksandr Goltz FOTO: Internet

Ameerika presidendi Donald Trumpi avaldus, et Süüria president Bashar al-Assad on ületanud järjekordse keemiarünnakuga oma rahva vastu punase joone, oli Venemaale märk sellest, et tõepoolest on esmakordselt oodata jõulist vastust teiselt poolt Atlandi ookeani, rääkis intervjuus Postimehele Vene sõjandusekspert Aleksandr Goltz.

Tellijale Tellijale

Ühendriikide jõudemonstratsioon Süürias pani Venemaa haput nägu tegema. Juba on Moskva jõudnud ameeriklaste tegevuse hukka mõista, aga samas on avaldanud lootust, et see jääb viimaseks taoliseks katseks. Goltzi hinnangul on nüüd on pall Venemaa käes ja oodata on kolme võimalikku stsenaariumi.

Esimese puhul lähevad venelased kas Süürias või kusagil mujal maailma otsas – Ukrainas või Liibüas – üle vastutegevusele. Teine võimalus on see, et Kreml teeb halva mängu juures head nägu ja on nõus mängima teist viiulit geopoliitilistel teemadel. Kolmas ja viimane aga see, et Venemaa tunnistab Ühendriikide monopoli maailmakorra tagamisel ja tuleb saba jalge vahel Süüriast ära.

07.04.2017 10.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto