Spotifyl on omapärane börsiplaan

Самый популярный в мире сервис потокового воспроизведения музыки Spotify испытывает серьезное давление со стороны компании Apple. FOTO: Reuters/ScanPix

Rootsi muusikaedastusettevõte Spotify teeb tõsiseid ettevalmistusi, et minna börsile juba sel aastal, aga seda ilma aktsiate avaliku esmaemissioonita.

Tellijale Tellijale

Ettevõte, mille väärtust on viimati hinnatud 8,5 miljardile dollarile, ei plaani börsileminekuks harilikku teed ehk avalikku aktsiaemissiooni (IPO), kus omanikud müüvad avalikul pakkumisel oma aktsiaid või avalikul pakkumisel emiteeritakse uusi aktsiaid. Selle asemel uurib Spotify võimalusi olemasolevad aktsiad lihtsalt börsil noteerida, mis tähendab, et praegused aktsionärid panevad oma aktsiad lihtsalt börsisüsteemi kaudu müüki.

Ehkki see on üsna haruldane olukord, pole siiski tegemist päris pretsedendiga. Suured ettevõtted tavaliselt otse börsil ei noteeri, seda teevad pigem väikesed, mille aktsiatega eeldatavasti aktiivset kauplemist ei toimu, või siis firmad, mis on just väljunud pankrotist.

Üks suur erand on siin USA poolriiklik kodulaenude andja Freddie Mac, kes läks samamoodi börsile 1989. aastal.

08.04.2017 11.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto