Sisukord
Majandus
Tänane leht
10.04.2017
Eesti Tippjuhil Sven Pertensil lasub süüdistus kelmusekatsele kaasaaitamises Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Koolinoorte üritusel vallandus nakkuspuhang Emad viiakse mägedele Vallavanem: inimesi ei saa kergekäeliselt minema lasta Esikülg 10. aprill Volikogu juht: isiklikult leian, et külade soovi peab arvestama Riik: varasema investeeringu hüvitamine pole põhjendatud Peterburis tähistati sajandi möödumist eestlaste meeleavaldusest (1) IRLi bändipoisid uue juhi otsinguil (2) Kahe küla vabaks andmise hind – 30 000 eurot (1) Majandus Eesti majanduse lühiuudised Kaja Kallas: me ei saa riskida Balti riikide stabiilsusega mõnele Lääne-Euroopa riigile vajamineva gaasitarne pärast (3) Kas kogenud juhil on vahet, mis valdkonda juhtida? (13) GRAAFIK JA FOTOD Gazprom hoiab kinni hästi maksvast Euroopast (2) Spotifyl on omapärane börsiplaan Keskkonnakaitsjad seisavad kindlalt Nord Stream 2 vastu (1) Välismaa Süüria režiimi liitlased ähvardasid USAd Rünnak muutis rootslased valvsamaks, kuid mitte kartlikumaks KOHALIK VAADE: tagasihoidlik leedu professor tegi sajandi leiu Stockholmi ründaja oli usbekk (2) Välismaa lühid Kahes Egiptuse kopti kirikus kärgatasid pommid Arvamus Risto Lehiste: Ojakäär, levimuusika ja Kuulsuste Koda Juhtkiri: konservatiivse valija valu (4) Postimees 1938. aastal: kuidas hoida maailmas rahu? Karl-Eduard Salumäe: elementaarne loomingulisus Vladimir Juškin: Venemaal puudub kontroll al-Assadi üle (13) Liisa Pakosta esitleb: naisvõimlemiskava palgalõhepäevaks, taustamuusika ja mobiilihelinaga (1) Kätlin Konstabel: kuidas rääkida lastele terrorismist? (1) Kultuur Tiit Helimets: olen Eesti patrioot Sport Noored tennisemehed tõid kastanid tulest välja Spordi lühiuudised Kriitika tagajärjel teelt eksinud Seim õigel rajal tagasi Tänakule Korsikalt tühjad pihud ja tühi tunne Hamilton ja Vettel: duo, kelle vastu teistel rohtu pole Selveril ja Tartul trumbid taskus Tarbija Tõeline tapjagaas USA võimas sõjamasin (1) Maa-tüüpi eksoplaneedil avastati vesine atmosfäär Tartu Volga kuulus vitraažlagi kadunud, kuhu ööklubi selle pani? (7) Kes rüüstas Sõpruse ringi männituka? Aardeküti argipäev: pommid, karu ja kamaluga prahti (1) Pardimamma haub mune kesk linnadžunglit Tüütu kasvuhoonemajandus andis noortele nutika idee Näituste ülespanekut toetab kokakunst Meelelahutus Koomiks Sudoku

GRAAFIK JA FOTOD Gazprom hoiab kinni hästi maksvast Euroopast

6 min lugemist
Gazprom ja Nord Stream 2 korraldasid 5. aprillil Peterburis Läänemere maade ajakirjanikele pressikonverentsi. Nord Stream 2 pressiesindaja Jens Mueller ja kommunikatsiooni osakonna juht Ulrich Lissek vastasid ajakirjanike küsimustele. FOTO: Mihkel Maripuu

Nii Gazpromi kui ka Nord Stream 2 esindajad rõhutasid Peterburis ajakirjanikele korduvalt, et ei mõista, miks on Lääne-Euroopa meedia muutnud projekti poliitiliseks, kui neil on selles vaid majanduslik huvi. Ka olid nad seisukohal, et Euroopa Liidul ei ole mingit õigust sellesse küsimusse sekkuda.

Tellijale Tellijale

Kui kohaletulnud ajakirjanikele anti sõna küsimuste esitamiseks, läks arutelu teravamaks. «Te olete ju teadlikud sellest, et Ukrainas, Poolas ja paljudes teistes Ida-Euroopa riikides on üsna palju vastuseisu sellele projektile. Mida te neile ütleksite, et neid maha rahustada?» uuris ühe Taani nädalalehe ajakirjanik Nord Streami kommunikatsioonijuhilt.

«Nagu ma juba eelnevalt märkisin, ei ole ma Gazpromi pressiesindaja,» alustas Lissek, viidates ühele varasemale küsimusele, millele oli samamoodi vastanud. Ukraina kohta märkis ta, et sealne gaasivõrk ei ole usaldusväärne, kuna on nõukogude ajast hooldamata, mistõttu tuleb Lääne-Euroopa klientidele tagada just kahe Nord Streami gaasijuhtmete kaudu usaldusväärne gaasitarne.

Kaks ja poolt tundi pärast pressikonverentsi algust vastasid ajakirjanike küsimustele lõpuks ka selleks ajaks kohale tulnud Gazpromi esindajad, kes kinnitasid eelkõnelejate juttu. Ka nemad eitasid igasuguseid poliitilisi huvisid, mis võiksid projekti taga olla. «Vene valitsusel pole Nord Stream 2ga midagi pistmist,» lausus Dmitri Handoga Gazpromist.

08.04.2017 11.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto