GRAAFIK JA FOTOD Gazprom hoiab kinni hästi maksvast Euroopast

Gazprom ja Nord Stream 2 korraldasid 5. aprillil Peterburis Läänemere maade ajakirjanikele pressikonverentsi. Nord Stream 2 pressiesindaja Jens Mueller ja kommunikatsiooni osakonna juht Ulrich Lissek vastasid ajakirjanike küsimustele. FOTO: Mihkel Maripuu

Nii Gazpromi kui ka Nord Stream 2 esindajad rõhutasid Peterburis ajakirjanikele korduvalt, et ei mõista, miks on Lääne-Euroopa meedia muutnud projekti poliitiliseks, kui neil on selles vaid majanduslik huvi. Ka olid nad seisukohal, et Euroopa Liidul ei ole mingit õigust sellesse küsimusse sekkuda.

Tellijale Tellijale

Kui kohaletulnud ajakirjanikele anti sõna küsimuste esitamiseks, läks arutelu teravamaks. «Te olete ju teadlikud sellest, et Ukrainas, Poolas ja paljudes teistes Ida-Euroopa riikides on üsna palju vastuseisu sellele projektile. Mida te neile ütleksite, et neid maha rahustada?» uuris ühe Taani nädalalehe ajakirjanik Nord Streami kommunikatsioonijuhilt.

«Nagu ma juba eelnevalt märkisin, ei ole ma Gazpromi pressiesindaja,» alustas Lissek, viidates ühele varasemale küsimusele, millele oli samamoodi vastanud. Ukraina kohta märkis ta, et sealne gaasivõrk ei ole usaldusväärne, kuna on nõukogude ajast hooldamata, mistõttu tuleb Lääne-Euroopa klientidele tagada just kahe Nord Streami gaasijuhtmete kaudu usaldusväärne gaasitarne.

Kaks ja poolt tundi pärast pressikonverentsi algust vastasid ajakirjanike küsimustele lõpuks ka selleks ajaks kohale tulnud Gazpromi esindajad, kes kinnitasid eelkõnelejate juttu. Ka nemad eitasid igasuguseid poliitilisi huvisid, mis võiksid projekti taga olla. «Vene valitsusel pole Nord Stream 2ga midagi pistmist,» lausus Dmitri Handoga Gazpromist.

08.04.2017 11.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto