Sisukord
Tõstmine
Tänane leht
10.04.2017
Eesti Tippjuhil Sven Pertensil lasub süüdistus kelmusekatsele kaasaaitamises Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Koolinoorte üritusel vallandus nakkuspuhang Emad viiakse mägedele Vallavanem: inimesi ei saa kergekäeliselt minema lasta Esikülg 10. aprill Volikogu juht: isiklikult leian, et külade soovi peab arvestama Riik: varasema investeeringu hüvitamine pole põhjendatud Peterburis tähistati sajandi möödumist eestlaste meeleavaldusest (1) IRLi bändipoisid uue juhi otsinguil (2) Kahe küla vabaks andmise hind – 30 000 eurot (1) Majandus Eesti majanduse lühiuudised Kaja Kallas: me ei saa riskida Balti riikide stabiilsusega mõnele Lääne-Euroopa riigile vajamineva gaasitarne pärast (3) Kas kogenud juhil on vahet, mis valdkonda juhtida? (13) GRAAFIK JA FOTOD Gazprom hoiab kinni hästi maksvast Euroopast (2) Spotifyl on omapärane börsiplaan Keskkonnakaitsjad seisavad kindlalt Nord Stream 2 vastu (1) Välismaa Süüria režiimi liitlased ähvardasid USAd Rünnak muutis rootslased valvsamaks, kuid mitte kartlikumaks KOHALIK VAADE: tagasihoidlik leedu professor tegi sajandi leiu Stockholmi ründaja oli usbekk (2) Välismaa lühid Kahes Egiptuse kopti kirikus kärgatasid pommid Arvamus Risto Lehiste: Ojakäär, levimuusika ja Kuulsuste Koda Juhtkiri: konservatiivse valija valu (4) Postimees 1938. aastal: kuidas hoida maailmas rahu? Karl-Eduard Salumäe: elementaarne loomingulisus Vladimir Juškin: Venemaal puudub kontroll al-Assadi üle (13) Liisa Pakosta esitleb: naisvõimlemiskava palgalõhepäevaks, taustamuusika ja mobiilihelinaga (1) Kätlin Konstabel: kuidas rääkida lastele terrorismist? (1) Kultuur Tiit Helimets: olen Eesti patrioot Sport Noored tennisemehed tõid kastanid tulest välja Spordi lühiuudised Kriitika tagajärjel teelt eksinud Seim õigel rajal tagasi Tänakule Korsikalt tühjad pihud ja tühi tunne Hamilton ja Vettel: duo, kelle vastu teistel rohtu pole Selveril ja Tartul trumbid taskus Tarbija Tõeline tapjagaas USA võimas sõjamasin (1) Maa-tüüpi eksoplaneedil avastati vesine atmosfäär Tartu Volga kuulus vitraažlagi kadunud, kuhu ööklubi selle pani? (7) Kes rüüstas Sõpruse ringi männituka? Aardeküti argipäev: pommid, karu ja kamaluga prahti (1) Pardimamma haub mune kesk linnadžunglit Tüütu kasvuhoonemajandus andis noortele nutika idee Näituste ülespanekut toetab kokakunst Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kriitika tagajärjel teelt eksinud Seim õigel rajal tagasi

4 min lugemist
Leho Pent (vasakul) Spliti EMil võtmas televisiooni tarbeks Mart Seimilt intervjuud. FOTO: Madis Kalvet

Rio olümpiamängude järel oma 7. kohta ja sellega kaasnenud pettumust kangisaali välja elama läinud Mart Seim kukkus seejärel musta auku, kust on nüüd viimased kolm kuud välja roninud.

Tellijale Tellijale

Seim tunnistab, et 2015. aastal Houstoni MMil hõbemedali võitmise järel sai kuulda võetud liigselt kõrvalist nõu. Üks asi viis teiseni ja järgemööda tuli pettumusi ning tagasilööke.

Taas oma tee leidnud Seim usub, et novembri lõpus ja detsembri alguses toimuval Anaheimi MMil on ta võimeline jõudma selliste tulemusteni, millest ta rääkis poolteist aastat tagasi.

Teel eesmärkide poole võitis ta nädalavahetusel Splitis toimunud EMil tõukamises väikese hõbemedali ning oli üliraskekaalus kahe tõsteviisi kogusummas viies.

-Mart Seim, kui keerulises seisus sa talvel ikkagi olid? EMi eel olite koos treenerist isa Alariga tavapärasest tunduvalt tagasihoidlikumad ja väga suuri eesmärke selleks tiitlivõistluseks ei seadnud.

Tegelikult ma ei saanud vahepeal mitu kuud normaalsete raskustega trenni teha. Selg lihtsalt ei lubanud. Ei saanud kükkegi korralikult teha.

Kui selg on 3 cm viltu, siis on ikka pahasti. Operatsiooni ohtu siiski ei olnud. Läksin kiropraktiku juurde, kes tegi nõelravi. Tänu temale sain selja uuesti korda. Treenisin pettumust valmistanud olümpia järel üle ja niimoodi sellised vigastused tulevadki.

08.04.2017 11.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto