Sisukord
Arvamus
Postimees
11.04.2017
Eesti Rakvere pagulaspere lahkus Saksamaale (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Keskerakondlik Loksa venitab ühinemisega viimseni Horoskoop Vestlusi Loksal ja väljaspool Loksat Korb nimetab küladelt 30 000 euro nõudmist kiusuks Haiguspuhangu Lihulas põhjustas ilmselt noroviirus Pärnu rannas valmistutakse suplushooajaks Rakverele linnale keelduti näitamast salvestisi peksmisest (2) Majandus Tartu Ülikooli raamatukogu ehitusvaidlus jätkub kohtus Eesti majanduse lühiuudised Vanametalliäri vaikne hääbumine Välismajanduse lühid Kiire majanduskasv algab umbes viie aasta pärast (3) Välismaa Soome kohalikud valimised võitis Koonderakond Välismaa lühid Orbán üritab meedia üle võimu haarata Endine Leedu maffiapealik peatas äri Valgevenes Feministid asendasid Helsingis kommunistid Arvamus Rein Veidemann: Mart Helmel pole õigus (7) Juhtkiri: terroristi portree (13) Mihkel Mutt: teeme kartulikoored jälle suureks (6) Marianne Mikko: triibuline samm Idast Põhjalasse (9) Aadu Must: eestlaste linn Peterburi (1) Postimees 1996. aastal: levib kuuldus Karl Kortelaineni nõustamistegevusest Vene Riigiduumas Kultuur Henrik Kalmet: Tallinna Linnateatri bränd on tugevam kui sisu (6) Sport Kalev/Cramo tegi Tarvaga asjad kiirelt selgeks Rakvere oma kodus Tartut finaali ei lubanud Sõudjad proovivad MK-etapil ning kahe- ja neljapaatidel uusi koosseise Kas näeme Reali ja Barcelona ajastu viimaseid hingetõmbeid? (1) Imeline Westbrook kirjutas end NBA ajalukku Tarbija Haruldasi NET-kasvajaid esineb üha sagedamini Tartu Iga nädal põlevas Hiinalinnas hävis jälle kümmekond ehitist (1) Rannas kihab elu, aga käimlatest pole haisugi Väike Vine avab taas uksed. Nüüd jõe ääres (4) Orienteerujad jooksevad ringi nii laanes kui linnas Kitarrist andis välja vanamoodsa kasseti Mine metsa ja karju seal! Aga mis mets sellest arvab? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: levib kuuldus Karl Kortelaineni nõustamistegevusest Vene Riigiduumas

1 min lugemist
KGB FOTO: General/

Endine Eesti NSV KGB ülem Karl Kortelainen võib olla Postimehe andmeil asunud nõustama mõningaid Vene Riigiduuma liikmeid Eesti küsimustes.

Riigiduuma aparaadi kaadriosakonnast kinnitati Postimehele, et Kortelaineni-nimelist palgalist nõunikku Riigiduumas ei ole.

Ka Venemaal sidemeid omav Enn Leisson ütles, et peab Kortelaineni võimalikku nõustajategevust väga vähetõenäoliseks. «Välistaksin täielikult selle, et Kortelainen oleks Riigiduuma rahvusliku julgeoleku ja luure komitee nõunik. Peale selle on aga ka duuma liikmetel võimalik pidada ühiskondlikul alusel töötavaid konsultante, ja kes sellisel kombel kedagi nõustavad, on raske öelda,» sõnas Leisson.

Mõne spetsialisti hinnangul ei pruugi Kortelaineni informeeritus praegu Eestis toimuva kohta olla kuigi hea, sest ta lahkus Eestist aastal 1990.

Karl Kortelainen oli aastatel 1982–1990 Eesti NSV KGB ülem. Pärast seda oli ta NSV Liidu piirivalvevägede ülema esimene asetäitja, mõnda aega pidas ta ka pensionipõlve ja oli veel vähemalt 1995. aastal Moskvas ZILi tehase turvavalitsuse ülema asetäitja.

11.04.1996

Seotud lood
10.04.2017 12.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto