Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.04.2017
Eesti Rakvere pagulaspere lahkus Saksamaale (12) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Keskerakondlik Loksa venitab ühinemisega viimseni Horoskoop Vestlusi Loksal ja väljaspool Loksat Korb nimetab küladelt 30 000 euro nõudmist kiusuks Haiguspuhangu Lihulas põhjustas ilmselt noroviirus Pärnu rannas valmistutakse suplushooajaks Rakverele linnale keelduti näitamast salvestisi peksmisest (2) Majandus Tartu Ülikooli raamatukogu ehitusvaidlus jätkub kohtus Eesti majanduse lühiuudised Vanametalliäri vaikne hääbumine Välismajanduse lühid Kiire majanduskasv algab umbes viie aasta pärast (3) Välismaa Soome kohalikud valimised võitis Koonderakond Välismaa lühid Orbán üritab meedia üle võimu haarata Endine Leedu maffiapealik peatas äri Valgevenes Feministid asendasid Helsingis kommunistid Arvamus Rein Veidemann: Mart Helmel pole õigus (7) Juhtkiri: terroristi portree (13) Mihkel Mutt: teeme kartulikoored jälle suureks (6) Marianne Mikko: triibuline samm Idast Põhjalasse (9) Aadu Must: eestlaste linn Peterburi (1) Postimees 1996. aastal: levib kuuldus Karl Kortelaineni nõustamistegevusest Vene Riigiduumas Kultuur Henrik Kalmet: Tallinna Linnateatri bränd on tugevam kui sisu (6) Sport Kalev/Cramo tegi Tarvaga asjad kiirelt selgeks Rakvere oma kodus Tartut finaali ei lubanud Sõudjad proovivad MK-etapil ning kahe- ja neljapaatidel uusi koosseise Kas näeme Reali ja Barcelona ajastu viimaseid hingetõmbeid? (1) Imeline Westbrook kirjutas end NBA ajalukku Tarbija Haruldasi NET-kasvajaid esineb üha sagedamini Tartu Iga nädal põlevas Hiinalinnas hävis jälle kümmekond ehitist (1) Rannas kihab elu, aga käimlatest pole haisugi Väike Vine avab taas uksed. Nüüd jõe ääres (4) Orienteerujad jooksevad ringi nii laanes kui linnas Kitarrist andis välja vanamoodsa kasseti Mine metsa ja karju seal! Aga mis mets sellest arvab? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiire majanduskasv algab umbes viie aasta pärast

5 min lugemist
Norra Swedbanki peastrateeg Peter Hermanrud esines möödunud kolmapäeval Tallinnas panga siinsetele klientidele. FOTO: Eero Vabamägi

Korduvalt Norra parimaks strateegiks nimetatud Swedbanki sealse haru peastrateeg Peter Hermanrud rääkis möödunud nädalal panga siinsetele klientidele, et finantsturgude tõusu põhjuseks ei ole USA president Donald Trump, vaid asjaolu, et majandus on hakanud kasvama kogu maailmas.

Tellijale Tellijale

-Eestis on olnud ökonomistide ja analüütikute peaaegu konsensuslik arvamus, et keskpankade lõtv rahapoliitika (QE) ehk rahatrükk on saatanast. Nüüd näeme, et sellest on ikkagi abi olnud.

Kui otse öelda, siis rahatrükk ei olnud mitte midagi suurepärast, kuid ei olnud ka nii väga paha. Rahatrükk hoidis ära sündmused, mis oleksid võinud lõppeda katastroofiga.

Rahatrükiga hakkas pihta USA majanduskasv ja majandus hakkas seal kasvama varem, mõni aasta hiljem alustas Euroopa ja kaks aastat hiljem hakkas kasvama ka Euroopa majandus. Paistab, et rahatrükk võis olla põhjus, miks majandus on hakanud kasvama, aga me ei tea veel täpselt, kas see ikka oli nii.

10.04.2017 12.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto