Peeter Langovitsi tagasivaade: Uus ajastu parvlaevaühenduses

Regulat tutvustasid meile Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk ja pootsman Heiki Sullakatko. FOTO: Peeter Langovits

Reisiparvlaeva Regula tulekuga Saaremaa liinile 1997. aasta mais algas uus ajastu parvlaevaühenduses. Jäämurdeklassiga suurema, mugavama ja turvalisema laeva tulek Kuivastu-Virtsu liinile viis liikluse uuele tasemele – parandas oluliselt nii ühenduse kui ka teenuse kvaliteeti.

Tellijale Tellijale

Regula saabumise hetke nimetas Saare maavanem Jüri Saar saarlaste elus ajalooliseks – Väinamerel hakkas sõitma alus, mis vääris laevaks nimetamist. AS Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Vjatšeslav Leedo pidas sellise laeva ostu nii lühikese liini tarvis riskantseks, kuid lootis, et see tasub ära.

Laevaliiklust mandri ja saarte vahel korraldanud AS Saaremaa Laevakompanii ostis Regula 30 miljoni krooni eest Rootsist. Scandlinesi liinil all oli alus sõitnud Rootsi ja Taani vahet veerand sajandit. Kõik kulud kattis AS Saaremaa Laevakompanii. Regula oli firma esimene oma laev, seni oli sõidetud riigi parvlaevadega.

14.04.2017 17.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto