Sisukord
Arter
Tänane leht
15.04.2017
Eesti Lennujaama ähvardaja paljastas praalimine Facebookis (2) Mälumäng (1) Kremli muuseumid võivad Pätsi keti näitusele panna (10) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Leopard ootab pidu Tagakülg Idanaaber toob aatomisõjalaevad Läänemerre (52) Eh, Odessa! (2) Aasta Eestis elanud kvoodipagulased võisid päritolu kohta valetada (11) Majandus Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist Välismaa Eesti sõdurid tõstetavat lageda taeva alla Türgi referendumi mõju viiele võtmevaldkonnale Kuus küsimust libauudise äratundmiseks Kolm lennukat libauudist Saabuvad NATO väed andsid Vene libauudisetootjaile uue hoo (5) Reaktsioon USA superpommile: Trumpist Talibanini (1) Arvamus Marti Aavik: naiste ja meeste sõda? (13) Juhtkiri: libauudiste aabits Alvar Soesoo: liikumises Eesti Mis teeb Eesti kontuuri kunstnikule eriliseks? Mis juhtus Henrik Kalmetiga? (8) Uus tölner (2) Klient on kuningas (1) Eh, Odessa! (2) Kultuur Oja sulin ja mulla mögin ehk mõningaid maamotiive eesti nüüdisaegses pop- ja rokkmuusikas (1) Mis juhtus Henrik Kalmetiga? (8) Maast enne ja pärast Tammsaaret (1) Sport Selver ja Bigbank murravad Keele ajastust välja Kontaveidi võimas hoog jätkub Arvuhull, keda austavad isegi nässid Tarbija Postimees MAITSEB: milline šokolaadijänes mekib kõige paremini? Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist Vutifarm vassis munade oomega-3 sisaldusega AK Andres Adamson: Tartu rahuga liidetud alade jäämine Eestile oli ebatõenäoline (8) Arvo Valton: soome-ugri rahvaste iseseisvus on nende säilimise garant (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Uus ajastu parvlaevaühenduses Alvar Soesoo: liikumises Eesti Vaimude saar Anu Raud: Eestimaa kui inspiratsiooniallikas Eesti kultuuri täheatlas: Põrgu – Maa – Taevas – elufilosoofiline tõlgendus Mis siis, kui taanlased oleksid meid tõhusamalt ristinud? (2) Oja sulin ja mulla mögin ehk mõningaid maamotiive eesti nüüdisaegses pop- ja rokkmuusikas (1) Maast enne ja pärast Tammsaaret (1) Kaido Kama: meie maa (2) Arter Müra summutavad kõrvaklapid: saagu vaikus! Linnapuhkus Rakveres – linn, mis rokib täiega! Horoskoop Andres Kasekamp, kas hüvastijätt Eestiga? (7) Kuidas kanda kurve? Lexus üllatas Milano disaininädalal Toks-toks munakoks! Jüri Kolk: millal peaks vaikima? (3) Köögiduell: Adeline Tannbaum & Merrit Kiho Sportlikult saledaks luutiheduse hinnaga Fotod ja video: K-komandoga lasketiirus (1) Kas Eesti võiks olla eeskujulik ökoriik? (4) Filmiarvustus «Boss beebi»: aitäh, Raivo E. Tamm! Uus vana aed: taluaia lilled Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus «Boss beebi»: aitäh, Raivo E. Tamm!

2 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Uus USA täispikk arvutianimatsioon «Boss beebi» esilinastub meil sel pikal nädalavahetusel, meelitades kindlasti kinodesse rohkesti noori peresid. Täiskasvanud võivad nautida eeskätt Raivo E. Tamme meisterlikku eestikeelset dublaaži.

«Boss beebi 3D»

(«The Boss Baby 3D»)

Animatsioon, perefilm

Stuudio DreamWorks Animation

Kestus 98 minutit

«Boss beebi» on tund ja ligi 40 minutit kestev animalugu, mis põhineb Marla Frazee seitse aastat tagasi kirjutatud ja illustreeritud pildiraamatul. Lugu jutustab noorepoolsest perekonnast, mille perepoeg, seitsmeaastane Timothy Templeton saab kõik, mida tahab, ning nii palju vanemate armastust, kui hing vaid ihkab. Olukord muutub kardinaalselt, kui perre sigineb vend-pesamuna, kes näib Timile kuidagi veider: beebi kannab ülikonda ja diplomaadikohvrit ning ajab täismehe häälega tarka juttu. Ta on justkui juhiks või tippärimeheks sündinud ning pere kogu senine elukorraldus pöördub pea peale. Õnneks saab poistest peagi sõbralik tiim, aga 125 miljoni dollarilise eelarvega filmi sisu leheveergudel rohkem jutustada oleks patt.

Siinkohal närib ammu täiskasvanuks saanud kinokülastajat ikkagi kahtlus, kas see perefilmina välja kuulutatud linateos teisigi vanu ja tõsiseid suuri inimesi, kellele peale verbaalsete vaimukuste ekraanilt ka puuksutamise, tatistamise ja oksendamisega seotud nalju pakutakse, sügavalt puudutab. Kindlasti võib ekraanil toimuv korda minna noortele lapsevanematele, kes ise päevast päeva end samasugustest laste kasvatamisega seotud olukordadest leiavad, kuid kas nad – nagu filmi-lapsevanemad – oma lastele inglise keeles laulavad, on juba iseküsimus. Omajagu küsimusi tekitab huumoritajuta vaatajatele, miks on filmitegelastel kehaga võrreldes hiiglaslikud pead ja silmades erakordselt suured ja mustad pupillid, kuid ilmselt sõltub see nende endi rikutuse tasemest.

Kõik see pole aga tähtis, sest nagu võib lugeda mujal ilmunud arvustustest, on kinosaalid üle kogu maailma laste naerust aina rõkanud.

Siiski ei pea eelnevalt kirjapandu nõudlikumat täiskasvanud vaatajat perekondlikust kinokülastusest eemale peletama. Kui filmi inglisekeelses versioonis kõneleb boss beebi Alec Baldwini häälega, siis eestikeelses variandis hiilgab samas rollis Raivo E. Tamm. Tema töö väärib siirast imetlust ja – see pole niisama öeldud – kummardust tõelise meistri ees.

Tiivustatuna vaatajamenust on filmitegijatel juba plaan teha järg, esialgseks pealkirjaks «Veel bossim beebi» («The Bossier Baby»).

Seotud lood
14.04.2017 17.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto