Sisukord
Kodustiil
Postimees
12.04.2017
Eesti Maailma vanim amet Helsingis, pere Eestis (5) Kohus määras Edgar Savisaarele arstliku ekspertiisi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tagakülg Plahvatanud tikksaag rebis elektrikul käe otsast (14) Pagulased ajas rändama kuulujutt (16) Politseikoerad leidsid Omniva postikeskusest paarkümmend grammi narkootikume Majandus Võitlus Tesla tehase nimel Mängutööstus on tõsine tööstusharu Eesti majanduse lühiuudised Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Välismaa Sanktsioonid Venemaale ei ole päevakorrast maas Hispaania vahistas tagaotsitava vene spämmikuninga FOTO: Hispaanias tähistatakse püha nädala algust Välismaa lühiuudised 12.04. Aafrika migrandid lõpetavad Liibüa orjaturgudel Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Graafik ja galerii: maailma võimsaim laevatunnel viib laevad tormilainetest mööda Arvamus Arvo Pattak: kaasav haridus ja erivajadustega õpilased (1) Kaire Uusen: kui väga madala palgaga töökohalt alustad, ei pruugi kõrgemale jõudagi (12) Kaupo Meiel: näitlejal on halb (3) Olev Remsu: toetame Ameerikat, kasvõi sümboolse jõuga (13) Juhtkiri: kui kaua me peame seda taluma, IRL ja sotsid? (15) Postimees 1932. aastal: Hindenburgi võit, kuid Hitler võitis veelgi hääli juurde (1) Kultuur Nad tahtsid oma Oscari-väärilist filmi ära keelata Halloo!... Dianne? ***///...kuuled sa mind?! Sport Vormelieksperdi kahtlus: Ferrari autod ei vasta reeglitele? Viidas ja Aron avavad hooaja Silverstoneʼil Spordi lühiuudised Seitse venelast lubatakse kergejõustiku suurvõistlustele Vassiljev ja Selver finaalis, Keele treitud polt läks lõpuks nihu Kaheksatunnised saunaretked ja kuivav suu ehk võitlusspordi kõige nõmedam osa (1) Põnevate aegade ootuses Kangert: asjad on ülesmäge läinud Tartu Lageraie kaitsealal: saladuslike taimede pärast tuli maha võtta elujõus männid Piknikuhooaeg jääb tänavu vahele: Pirogovi plats läheb suvel remonti Veevärk kaevab vihmavee pärast enneolematut auku Võttis aega mis võttis, aga lammutuseks läks (1) Moodsaimat lasteaeda ehitati nagu eramaja Näitusel müttavad nähtamatud vene karud Crepi peremees toob raeplatsile Willy ja Rudy Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kinnisvaraarendajad tahavad teada, mis teeb eestlasi õnnelikuks

3 min lugemist
Uusarendus Tallinnas J. Poska tänaval. FOTO: Scanpix/Postimees/Jaanus Lensment

Kas poleks tore, kui saaks omale kodu valida nii, et sellel oleks kohe olemas kõik unistuste omadused? Tänu arendajate tehtavatele uuringutele ei pruugigi see tulevikus enam kuigi ulmeline olla. 

Tellijale Tellijale

Ajad, mil arendaja lükkas suvalisele põllulapile majakarbi püsti, ehitas selle heal juhul lõpuni valmis ja jättis kõik muu ostja mureks, on ilmselt alatiseks möödas. Praegu panustavad kinnisvaraarendajad üksteise võidu sellesse, et konkurenti paremini läbimõeldud arendusega üle trumbata, ja on taibatud, et rolli mängib selles terviklik elukeskkond. Mida inimesed kodu juures oluliseks peavad, tehakse kindlaks uuringutega.

Nii esitleski möödunud nädala lõpus oma õnneuuringu tulemusi kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte Bonava. Uuring tehti kaheksas riigis: Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Venemaal, Eestis ja Lätis.

Selgus, et kõige õnnelikumad on Eestis oma kodu ja naabruskonna üle 50–60-aastased kaaslasega elavad koduomanikest naised, kõige õnnetumad aga üksikud noored üürikorteris elavad mehed. Õnnelikkuse indeksi sajapunktisel skaalal oli Eesti näitaja 65. Võrdluseks: kaheksast osalenud riigist olid oma kodukeskkonnaga kõige rohkem rahul rootslased, kelle indeks oli 79. Kodukeskkonna juures peavad eestlased kõige tähtsamaks teguriks turvalisust.

11.04.2017 13.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto