Sisukord
Uudised
Postimees
12.04.2017
Eesti Maailma vanim amet Helsingis, pere Eestis (5) Kohus määras Edgar Savisaarele arstliku ekspertiisi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tagakülg Plahvatanud tikksaag rebis elektrikul käe otsast (14) Pagulased ajas rändama kuulujutt (16) Politseikoerad leidsid Omniva postikeskusest paarkümmend grammi narkootikume Majandus Võitlus Tesla tehase nimel Mängutööstus on tõsine tööstusharu Eesti majanduse lühiuudised Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Välismaa Sanktsioonid Venemaale ei ole päevakorrast maas Hispaania vahistas tagaotsitava vene spämmikuninga FOTO: Hispaanias tähistatakse püha nädala algust Välismaa lühiuudised 12.04. Aafrika migrandid lõpetavad Liibüa orjaturgudel Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Graafik ja galerii: maailma võimsaim laevatunnel viib laevad tormilainetest mööda Arvamus Arvo Pattak: kaasav haridus ja erivajadustega õpilased (1) Kaire Uusen: kui väga madala palgaga töökohalt alustad, ei pruugi kõrgemale jõudagi (12) Kaupo Meiel: näitlejal on halb (3) Olev Remsu: toetame Ameerikat, kasvõi sümboolse jõuga (13) Juhtkiri: kui kaua me peame seda taluma, IRL ja sotsid? (15) Postimees 1932. aastal: Hindenburgi võit, kuid Hitler võitis veelgi hääli juurde (1) Kultuur Nad tahtsid oma Oscari-väärilist filmi ära keelata Halloo!... Dianne? ***///...kuuled sa mind?! Sport Vormelieksperdi kahtlus: Ferrari autod ei vasta reeglitele? Viidas ja Aron avavad hooaja Silverstoneʼil Spordi lühiuudised Seitse venelast lubatakse kergejõustiku suurvõistlustele Vassiljev ja Selver finaalis, Keele treitud polt läks lõpuks nihu Kaheksatunnised saunaretked ja kuivav suu ehk võitlusspordi kõige nõmedam osa (1) Põnevate aegade ootuses Kangert: asjad on ülesmäge läinud Tartu Lageraie kaitsealal: saladuslike taimede pärast tuli maha võtta elujõus männid Piknikuhooaeg jääb tänavu vahele: Pirogovi plats läheb suvel remonti Veevärk kaevab vihmavee pärast enneolematut auku Võttis aega mis võttis, aga lammutuseks läks (1) Moodsaimat lasteaeda ehitati nagu eramaja Näitusel müttavad nähtamatud vene karud Crepi peremees toob raeplatsile Willy ja Rudy Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veevärk kaevab vihmavee pärast enneolematut auku

3 min lugemist
Ropkas on Tartu veevärk lasknud kaevata seitsme meetri sügavuse kaevandi, et ühendada üle meetrise läbimõõduga sajuveetoru. FOTO: Margus Ansu

Terve eelmise aasta hoidis linnaettevõte Tartu veevärk linlaste, iseäranis autojuhtide meeli ärevil sellega, et kaevas üles küll Kastani, küll Riia tänava, siis askeldas Vabal tänaval ja lõpuks Tähe tänaval. Järg jõudis Aardla tänava otsani. 

Nüüd ees ootav hoiab ka veevärgi töötajate meeli ärevil. Veevärgi juhataja Toomas Kapp ütles, et ees ootab tavatult suur kaevamine. Torutöid tuleb teha üle seitsme meetri sügavusel, et ühendada uus torustik varem paigaldatuga.

Tellijale Tellijale

Kapp osutas, et uue toru siseläbimõõt on 1,2 meetrit. Eraldi hoolt nõuab korralik toestus, mis takistaks selle koogina lapikuks vajamist.

Sügavuse tõttu tuleb kaevandi kindlustamiseks võtta kasutusele tavapärasest karmimad abinõud. Ka tuleb vaadata taeva poole, et vihmavalingud tööd ei nurjaks.

11.04.2017 13.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto