Sisukord
Arvamus
Postimees
12.04.2017
Eesti Maailma vanim amet Helsingis, pere Eestis (5) Kohus määras Edgar Savisaarele arstliku ekspertiisi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tagakülg Plahvatanud tikksaag rebis elektrikul käe otsast (14) Pagulased ajas rändama kuulujutt (16) Politseikoerad leidsid Omniva postikeskusest paarkümmend grammi narkootikume Majandus Võitlus Tesla tehase nimel Mängutööstus on tõsine tööstusharu Eesti majanduse lühiuudised Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Välismaa Sanktsioonid Venemaale ei ole päevakorrast maas Hispaania vahistas tagaotsitava vene spämmikuninga FOTO: Hispaanias tähistatakse püha nädala algust Välismaa lühiuudised 12.04. Aafrika migrandid lõpetavad Liibüa orjaturgudel Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Graafik ja galerii: maailma võimsaim laevatunnel viib laevad tormilainetest mööda Arvamus Arvo Pattak: kaasav haridus ja erivajadustega õpilased (1) Kaire Uusen: kui väga madala palgaga töökohalt alustad, ei pruugi kõrgemale jõudagi (12) Kaupo Meiel: näitlejal on halb (3) Olev Remsu: toetame Ameerikat, kasvõi sümboolse jõuga (13) Juhtkiri: kui kaua me peame seda taluma, IRL ja sotsid? (15) Postimees 1932. aastal: Hindenburgi võit, kuid Hitler võitis veelgi hääli juurde (1) Kultuur Nad tahtsid oma Oscari-väärilist filmi ära keelata Halloo!... Dianne? ***///...kuuled sa mind?! Sport Vormelieksperdi kahtlus: Ferrari autod ei vasta reeglitele? Viidas ja Aron avavad hooaja Silverstoneʼil Spordi lühiuudised Seitse venelast lubatakse kergejõustiku suurvõistlustele Vassiljev ja Selver finaalis, Keele treitud polt läks lõpuks nihu Kaheksatunnised saunaretked ja kuivav suu ehk võitlusspordi kõige nõmedam osa (1) Põnevate aegade ootuses Kangert: asjad on ülesmäge läinud Tartu Lageraie kaitsealal: saladuslike taimede pärast tuli maha võtta elujõus männid Piknikuhooaeg jääb tänavu vahele: Pirogovi plats läheb suvel remonti Veevärk kaevab vihmavee pärast enneolematut auku Võttis aega mis võttis, aga lammutuseks läks (1) Moodsaimat lasteaeda ehitati nagu eramaja Näitusel müttavad nähtamatud vene karud Crepi peremees toob raeplatsile Willy ja Rudy Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: Hindenburgi võit, kuid Hitler võitis veelgi hääli juurde

1 min lugemist
Weimari vabariigi president Paul von Hindenburg ja Adolf Hitler 1933. aastal Berliinis. FOTO: SCANPIX

Berliinist, 11.aprillil. Hindenburg sai Saksa vabariigi presidendi valimistel sedakorda absoluutse enamuse. Esialgse ametliku kokkuvõtte järele on hääli saanud: Hindenburg 19 359 642, Hitler 13 417 460 ja Thaelmann 3 708 388. Üldse on hääli antud 36 491 694.

35 valimisringkonnast on Hindenburg saanud absoluutse enamuse 22-s. Seitsmes ringkonnas on Hindenburgil relatiivne enamus. Hitler on saanud absoluutse enamuse Pommeris ja relatiivse enamuse viies ringkonnas.

Lõuna- ja Lääne-Saksamaa on kindlasti toetanud Hindenburgi, kuna Hitleri jõud on tugevnenud Põhja- ja Ida-Saksamaal. Kommunistid pidasid oma Thaelmanni kandidatuuri lootusetuks ja ei läinud nähtavasti selle pärast valimiselegi. Thaelmanni parem tulemus oli nagu varemgi Berliinis.

Valimised möödusid sedakorda üldiselt rahulikult. Tõsisemaid kokkupõrkeid oli kahes kohas. Hamburgis oli tulevahetus kommunistide ja rahvussotsialistide vahel, kusjuures üks inimene sai surma ja mitu haavata. Valimispäeva eelõhtul oli tõsisem kokkupõrge Herringenis (Westfaalias). Umbes 100 liikmeline kommunistide jõuk tungis kallale umbes 60 «Riigilipu» organisatsiooni liikmele, kes olid valimissedeleid välja jagamas. Kommunistid peksid oma vastaseid aiateivastega, millele olid naelad sisse löödud, ja lasksid mõned paugud. Kaks isikut sai elukardetavalt haavata. Berliinis vangistati valimispäeval 106 rahvussotsialisti ja 78 kommunisti. Suurem osa neist vabastati hiljem.

12.04.1932

Seotud lood
11.04.2017 13.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto